fbpx
Lajmet me te Klikuara

[IT_EPOLL id=”2848″][/IT_EPOLL]

ShqiperiaLajm

Akuzat për ryshfet për Joe Biden u sollën në Departamentin e Drejtësisë qysh në vitin 2018 – Dy vjet përpara pretendimeve të ngjashme nga denoncuesi …

Akuzat për ryshfet për Joe Biden u sollën në Departamentin e Drejtësisë qysh në vitin 2018 – Dy vjet përpara pretendimeve të ngjashme nga denoncuesi …

Nga Miranda Devine New York Post – Akuzat shpërthyese për ryshfet që përfshinin Joe Biden dhe shtetas të…

Përmbytje katastrofike ndërkohë Uragani Lan dobësohet duke krijuar stuhi tropikale mbi Florida-n …

Përmbytje katastrofike ndërkohë Uragani Lan dobësohet duke krijuar stuhi tropikale mbi Florida-n …

Banorët e Floridës durojnë përmbytje, humbje të energjisë dhe dëme më katastrofike ndërsa uragani Ian shkon drejt bregut…

Top Brass raporton: Forcat ruse tregohen edhe më të ashpër, duke shkatërruar postet komanduese të dy brigadave të ushtrisë ukrainase …

Top Brass raporton: Forcat ruse tregohen edhe më të ashpër, duke shkatërruar postet komanduese të dy brigadave të ushtrisë ukrainase …

Forcat ruse goditën postet komanduese të dy brigadave të ushtrisë ukrainase dhe një qendër të operacioneve speciale gjatë…

Mblidhen nē “Kampin Veror të Miliarderëve” Për të marrë Vendime se çdo bëjnë me Ne domethënë gjithë Njerëzimit!

Mblidhen nē “Kampin Veror të Miliarderëve” Për të marrë Vendime se çdo bëjnë me Ne domethënë gjithë Njerëzimit!

Avokat Altin Goxhaj: Kështu u mblodhën edhe në 2019 kur vendosën të dhjesin Demokracinë ! Ky është ai…

Më të klikuarat

FAKT/ Grusht shteti midis Berlusconi-t dhe Napolitano-s, por çfarë ndodhi në të vërtetë në 2011 …

FAKT/ Grusht shteti midis Berlusconi-t dhe Napolitano-s, por çfarë ndodhi në të vërtetë në 2011 …

ByRedaksiaSep 26, 20233 min read

Fundi i qeverisë së Berlusconit në vitin 2011 është ende sot një temë për të ndezur nje debat politik. Me vdekjen e dy protagonistëve të atij pasazhi delikat, Kavalierit dhe ish-Presidentit të Republikës Giorgio Napolitano , në këto orë ka mbërritur një rikonstruksion i bërë nga Pierferdinando Casini në shtyp, sipas të cilit themeluesi i Forza Italia do të kishte qenë. “i lehtësuar” pas dorëheqjes së tij. Thuajse i çliruar,…

“Befason” Daniel Serwer: Sanksione ndaj Vuçiçit! Perëndimi të forcojë qasjen ndaj Serbisë …

“Befason” Daniel Serwer: Sanksione ndaj Vuçiçit! Perëndimi të forcojë qasjen ndaj Serbisë …

ByRedaksiaSep 26, 20235 min read

Nga Daniel Serwer – Policia e Kosovës dhe forcat e NATO-s në veriun e vendit me shumicë serbe penguan një kryengritje të armatosur gjatë fundjavës. Një polic i Kosovës dhe…

ANALIZA: “Loja luftash”, mjeti politik që u kthye në bumerang …

ANALIZA: “Loja luftash”, mjeti politik që u kthye në bumerang …

ByRedaksiaSep 26, 20235 min read

Nga Ylli Pata – Panorama e ardhur nga ato që dimë deri më sot për ngjarjen e veriut të Kosovës është kjo : Lista Serbe, partia politike që ka prej…

VIDEO: Hillary Clinton dhe Jen Psaki mundohen të mbajnë gjallë narrativën e ndërhyrjes Ruse në zgjedhjet e 2016-ës në SHBA …

VIDEO: Hillary Clinton dhe Jen Psaki mundohen të mbajnë gjallë narrativën e ndërhyrjes Ruse në zgjedhjet e 2016-ës në SHBA …

ByRedaksiaSep 26, 20234 min read

Në një intervistë të fundit, ish-sekretarja e shtetit Hillary Clinton dhe ish-sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki rishikuan temën e diskutueshme të ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e…

OPINION: Shukrizmi e safetizmi, ose paç fatin e zgjedhjeve …

OPINION: Shukrizmi e safetizmi, ose paç fatin e zgjedhjeve …

ByRedaksiaSep 26, 20234 min read

Nga Basir Çollaku – Politika për nga vjetërsia e ushtrimit si profesion, është në moshëm më të përngjitur me prostitucionin dhe shpesh marrin e japin llojet e veseve, por asnjëherë…

Merr të rejat nga ne!

Shperndaje Lajmin:

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!