Zyrtarja e lartë e Bashkimit Evropian denoncon mashtrimin e “urgjencës klimatike”…

2 min read

Marrëveshja e Gjelbër e WEF, e mbështetur nga Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, që përfshin qytete 15-minutëshe, një ndalim të mishit dhe produkteve të qumështit dhe rritje të mëdha taksash për publikun, ka ngjallur protesta të gjera, veçanërisht midis fermerëve në Evropë.

Vigilant Fox raporton: Megjithatë, anëtarja gjermane e Parlamentit Evropian Christine Anderson thotë se protestuesit nuk janë ekstremistë. “Ekstremistët e vërtetë janë ulur në bankën e të akuzuarve të qeverisë gjermane!”, deklaroi ajo.

“Të kritikosh qeverinë nuk është antikushtetuese, por një qeveri që përçmon popullin… është antikushtetuese!” shtoi eurodeputeti Anderson.

Ai u ankua se “ekonomia jonë është në rrënim” dhe “një valë falimentesh po përfshin vendin” për shkak të politikave globaliste që vendosin “urgjencën klimatike” para çdo gjëje tjetër.

Kjo është arsyeja pse eurodeputeti Anderson i kërkoi qeverisë t’i japë fund kësaj marrëzie klimatike. Ju kërkoj të gjithëve që më në fund të ndaloni së rrëzuari qytetarët dhe t’i bëni ata të paguajnë për projektet tuaja të çmendura, ideologjike dhe të prapambetura mendore.

Ndajeni këtë artikull tek miqtë tuaj:

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble: https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm” /PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours