Avokati zbulon mesazhin e Arben Ahmetaj drejtuar Ambasadës dhe Yuri Kim – Mos më prekni se ju dogja të gjitha veglat ..

3 min read

Avokati Altin Goxhaj në një shënim në rrjetet sociale ka hedhur dritë mbi intervistën e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj dhënë për televizionin Syri.Tv ku ndër të tjera shkruan: mesazhi i Ahmetaj nuk ishte as për Ramën e as për Veliaj por ishte një gjobë që i vihej Ambasadës Amerikane në Tiranë dhe sidomos ish-ambasadores Yuri Kim.

Ahmetaj sipas avokatit Goxhaj, i vuri gjobë Ambasadës, që nëse SPAK do vazhdojë të veprojë ndaj tij, me ekstradime apo dënime në mungesë, Rama & Veliaj do përfundojnë me ca dosje fundosëse që vështirë se mbyllen! Nëse e vrasin, dosjet do bëhen publike. Dy duar për një kokë janë, tha.

Postimi i plotë:

AHMETAJ NUK FOLI AS ME NE, AS ME RAMËN, AS VELIAJN POR ME AMBASADËN E YURI KIM:
“2 DUAR PËR NJË KOKË JANË, MOS MË PREKNI SE JU DOGJA TË GJITHA VEGLAT!”

Arben Ahmetaj i vuri gjobë Ambasadës, që nëse SPAK do vazhdojë të veprojë ndaj tij, me ekstradime apo dënime në mungesë, Rama & Veliaj do përfundojnë me ca dosje fundosëse që vështirë se mbyllen! Nëse e vrasin, dosjet do bëhen publike. Dy duar për një kokë janë, tha.

Mesazhi i qartë:


“Unë Ahmetaj ju pres ju si Ambasadë me armët tuaja (SPAK) durë e këmbë që keni në Shqipëri, jo vetëm Ramën por edhe Veliajn. Jo vetëm njërin por të dy njëkohësisht që të mos ketë zgjidhje zëvendësimi kontrolli i pushtetit!
Ndaj mos më prekni! As mos lejoni vrasjen time”

AI DHA MESAZHE TË QARTA NDAJ AMBASADËS, JO NDAJ RAMËS & VELIAJT se këtyre s’ka pse ja bën publike, ja çon me whatsap!

P.s.
Ambasada dhe tavolina e DASH për Shqipërinë kontrollohet totalisht nga Soros. Ahmetaj nuk është klysh i Familjes Shqiptare Soros, por klysh i Familjes Greke Kokkalis!

Ndajeni këtë artikull tek miqtë tuaj:

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble: https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm” /PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours