Kryepeshkopi Vigano: Garda zvicerane duhet të arrestojë Bergoglio dhe Fernandez dhe t’i dëbojë ata nga Vatikani …

2 min read

Kryepeshkopi Carlo Maria Vigano i është përgjigjur zbulimit të një vepre pornografike nga kardinali Victor Manuel “Tucho” Fernandez duke bërë thirrje që ai dhe Papa Françesku të dëbohen nga Vatikani nga Garda Zvicerane.

“Regurgitimi blasfemues i kanalizimeve të pamfletit të neveritshëm të Tuços tregon një nivel të tillë çoroditjeje dhe tjetërsimi nga Besimi, saqë kërkon dëbimin…” manu militari i argjentinasit dhe bashkëpunëtorëve të tij”, shkroi Viganò Prandaj, le t’i qëndrojnë besnikë betimit dhe le t’i ndalin këta heretikë të çoroditur!”.

Deklarata e denoncuesit të Vatikanit vjen pas publikimit të lajmit se kardinali Fernández, i konsideruar si autor i skandalozit Fiducia Suplicante dhe të paktën pjesë të kontroversit Amoris Laetitia, kishte botuar një vepër seksualisht eksplicite të teologjisë në vitin 1998. Vepra e titulluar Pasioni mistik : Spiritualiteti dhe sensualiteti krahason përvojat mistike me përgjigjen seksuale mashkullore dhe femërore.

Papa Françesku ka ngritur vetullat mbi kënaqësinë e tij ndaj mëkateve seksuale dhe prelatëve të skandalizuar që nga viti 2013, kur ai deklaroi, pas kthimit të tij në Romë nga Dita Botërore e Rinisë në Rio: “Nëse një person është homoseksual dhe kërkon Zotin dhe Zoti e ka vullnetin e mirë. , kush jam unë që ta gjykoj? Në vitin 2014, Françesku befasoi gjithashtu besimtarët katolikë duke puthur duart e një prifti të moshuar të njohur për aktivizmin LGBT.

Ndajeni këtë artikull tek miqtë tuaj:

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble: https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm” /PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours