Avokati: Hienat e Sorosit po kërkojnë ti japin pushtet Ramës duke kërkuar ndryshime ligjore mbi rrjetet sociale ….

2 min read

Nga Avokati Altin Goxhaj –

Avokati i mirënjohur Altin Goxhaj në një nga shënimet e tij në rrjetet sociale ka ngritur alarmin pasi njerëzit e sponsorizuar nga Fondacioni Shoqërisë së Hapur të George Soros po kërkojnë të kontrollojnë rrjetet sociale ku sipas Avokati Goxhaj, të gjithë hienat e Soros po përdorin ngjarjen e rëndë për ti dhënë Ramës pushtet ligjor mbi rrjetet sociale ….

Lexoni postimin e plotë:

Të gjithë hienat e Soros po përdorin ngjarjen e rëndë për ti dhënë Ramës pushtet ligjor mbi rrjetet sociale: Tiku i Soros, Lutfi Dervishi (anëtar aktual i Bordit të Drejtorëve të Soros) dhe Elisa Spiropali në sinkron për të kërkuar ndryshime ligjore për ti dhënë pushtet Ramës dhe Veliajt për të kontrolluar rrjetet sociale sepse Soros është në hall për të kontrolluar urrejtjen ndaj tij dhe klyshëve të vet!

Ndërkohë tani Fevzo i Soros po organizon debat për të promovuar hallin e Soros

Tiku i Soros:

“Ligji?Ligji është i dobët e qesharak për këtë fushë. Ligji ynë është i ndyrë e gallatë në atë pikë sa më shumë shkojnë shpenzimet e gjyqit ndaj atij që fyen apo shpif se sa penaliteti që i jepet shpifësit apo fyerësit. Ligji ynë e adreson fyerjen, shpifjen, denigrimin nja 7 vite pasi është bërë (aq zgjasin gjyqet). Ligji ynë në këtë fushë është mandati që të shahet, fyehet, denigrohet e vritet kushdo pa i hyrë kujt gjemb në këmbë.”

Elisa Spiropali:

“Legjislacioni për mediat online, krimet kibernetike, kodi penal etj, kanë nevojë për ndërhyrje imediate që kultura e shpifjes dhe e denigrimit të luftohet pa asnjë rezervë nga ligji dhe të mos kthehet në normalitet shoqëror.”

Lutfi Dervishi:

“Ligjëvënësit mund të bëjnë detyrën duke marrë angazhim konkret.”

Ndajeni këtë artikull tek miqtë tuaj:

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble: https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm” /PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours