Bill Clinton do të identifikohet në dokumentat e censuruara të pedofilit Jeffrey Epstein …

3 min read

Nga Emmanuel Alejandro Rodón.-

Një raport i marre nga rrjeti ABC News zbuloi se emri i ish-presidentit demokrat Bill Clinton do të identifikohet në dokumentet e censuruara më parë të të ndjerit Jeffrey Epstein, një dhunues seksual i gjetur i vdekur në qelinë e tij në Qendrën Korrektuese Metropolitan në Nju Jorku në pritje të një gjyqi federal për trafikim në 2019.

Sipas raportit, gjyqtarja e qarkut Loretta Preska vendosi në fillim të këtij muaji se nuk kishte asnjë justifikim ligjor për të vazhduar fshehjen e emrit të demokratit dhe më shumë se 150 emrave të “John and Jane Does” të tjerë të përmendur në të dhënat se për vite me radhë ato ishin redaktuar për të mbrojtur identitetet. .

Për këtë arsye, Preska ka urdhëruar që procesi i deklasifikimit – apo çvulosjes – të fillojë pas datës 1 janar 2024.

Përveç Clinton, emra të tjerë të shquar do të ekspozohen në të dhënat, duke përfshirë Princin Andrew të Britanisë, një nga emrat më të diskutueshëm në zbulimet.

Raporti i ABC News detajon se dokumentet vijnë nga një padi civile e vitit 2025 që fokusohet në akuzat kundër Ghislaine Maxwell, partneres dhe dashnorit të Epstein, i cili u akuzua për lehtësimin e abuzimit seksual të sinjalizueses Virginia Giuffre, e cila pretendoi se ishte viktimë e trajtuar prej vitesh. Ishulli privat i Epsteinit.

Britaniku Maxwell po vuan tani një dënim me 20 vjet burg në Florida për sigurimin e të miturve për qëllime seksuale ndaj Epstein.

Sipas Giuffre, Epstein dhe Maxwell e detyruan atë të kishte marrëdhënie seksuale me Princin Andrew dhe disa figura të tjera të njohura. Princi i Britanisë së Madhe mohoi akuzat dhe më pas arriti një marrëveshje me Giuffre në një padi që ajo vetë ngriti kundër tij.

Raporti shpjegon gjithashtu se Giuffre kurrë nuk e akuzoi publikisht Clinton për kryerjen e ndonjë krimi ose veprim të parregullt.

Sipas ABC, “nuk ka asnjë tregues që të dhënat e vulosura përmbajnë prova të sjelljes së paligjshme nga Clinton”, e cila supozohet se është identifikuar, për momentin, si “Doe 36” dhe është përmendur deri në pesëdhjetë herë në dokumente.

Megjithatë, procesi i deklasifikimit me sa duket do të hedhë dritë mbi rastin e “162 të panjohur”, një dëshmitare dëshmoi se kishte qene me Princin Andrew, Maxwell dhe vetë Giuffre, i cili nuk ishte në moshë madhore në atë kohë, në rezidencën Epstein’s New York. .

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble: https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours