Disa rregulla për 2024 …

1 min read

Nga Arjola Zadrima –

 1. Qëndro e heshtun kur kupton se jo gjithçka duhet të flitet.
 2. Nëse gjen një njeri inteligjent , puno dhe mos konkuro me të.
 3. Familja që ke kriju asht e shenjtë.
 4. Në punë paguhesh aq sa me të vra andrrat.
 5. Të gjithë thonë këshilla në bazë të eksperiencës së tyne,
  ndaj mos i jep rëndësi.
  6.Nëse mundeni, influenconi pozitivisht tek njerëzit.
 6. Asht e shëndetshme të kesh një mik që ,
  . asht i lumtun për ty
  . të mbështetë në fitoret tuaja
  . të inkurajon andrrat.
 7. Falini prindërit dhe mos i paragjykoni ata.
 8. Mos prit ndihmë nga të tjerët , mëso me ja dalë vetë.
 9. Një libër asht gjithmonë, udhëzuesi për një mendje të ndritun.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble: https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours