Eurolajm

Elita Globale “gllabëroi” dhe Vatikanin: Papa Françesku emëron si kardinal të Kishës djalin e manjatit George Soros …

3 min read

Papa Françesku sapo ka emëruar Alex Soros, 37 vjeç, i diplomuar në Histori, trashëgimtar miliarder i George Soros, dhjak kardinal i Kishës Katolike. Lajmi ka […]

Eurolajm

Skandali i madh trondit Kishën Katolike Italiane: Kardinalë dhe Kryepeshkop akuzohen për financimin nga George Soros për emigracion të paligjshëm …

7 min read

Një skandal i rëndë ka tronditur brenda saj kishën Italiane, ku sipas informacioneve të sigurta si dhe të transmetuar si nga portalet Gjermane ashtu dhe […]

Analiza/Opinione

Cilat ishin zhvillimet më të rëndësishme të vitit 2023 në Maqedoni të Veriut, Kosovë dhe Shqipëri …

24 min read

Tensionet në veri të Kosovës, reagimi i institucioneve pas tërmeteve shkatërruese në Türkiye, aktivitetet rreth proceseve integruese në organizatat evropiane, samitet dhe forumet e mbajtura […]

Politika

Ndërsa ish- Presidenti Donald Trump po qëndron me votën e Kolorados, GOP i Shtetit apeloi në Gjykatën e Lartë …

3 min read

Me apelin e Partisë Republikane të Kolorados në Gjykatën e Lartë të SHBA-së për të mbajtur ish-presidentin dhe kandidatin aktual të Partisë Demokratike të Partisë […]