Diplomati kroat për Adem Jasharin: Do ta kujtojmë përgjithmonë me respekt të madh …

1 min read

Ambasadori i Kroacisë në Finlandë dhe Estoni, Josip Buljevic, e ka përkujtuar heroin kombëtar, Adem Jasharin.

Buljevic e ka ndarë një fotografi të Jasharit, duke thënë që ai do të kujtohet përgjithmonë me respekt të madh.

“Adem Jashari, njëri prej themeluesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u lind sot më 1955. Hero dhe dëshmor. Do ta kujtojmë përgjithmonë, me respekt të madh”, ka shkruar Buljevic në Twitter.

Postimi në Twitter:

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours