Vargje Poeti: Më ler dhe pak…

1 min read

Nga Cerazela Kondi –

Me ler te luaj dhe pak akoma….
Kalon jeta dhe po rritem.
Vitet ikin,dhe dot si ndaloj.
Me ler dhe pak akoma te vrapoj…
Ekzistojne rruge qe nuk arita te vrapoj.
Me ler te qesh edhe pak akoma…
Po egerrsohet bota dhe ne fytyrat e njerezve buzeqeshja po shuhet po pakesohet.
Me ler te enderoj edhe pak akoma…
Ne endrat e mija dimri vjen i bute fytyren ma ledhaton.
Me ler te besoj edhe pak akoma…
Kane frike njerezit dhe vetem jetojne.
Me ler te shpresoj dhe pak akoma…
Qe do te vije nje dite ku bota do permiresohet.
Shpirtrat e njerezve,do bashkohen.
Vetem me lere dhe pak dhe do bej durim,te betohem.
Kam akoma shume deshira qe pres,te realizohen.!!

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours