Vargje Poeti: Je këtu!

1 min read

Nga Cerazela Kondi –

Je ketu …
Ne netet qe mendimet si hije te zeza yjet trembin.
Dhe yjet te trembur vrapojne te fshihen pas reve.
Dhe ndjej qe me nje hap te pakujdesur ne humnerre te bie.
Je ketu…
Port ne det te eger.

Ishull i larget ne oqean.
Lule e eger… qe kembengul dhe ne akull te lulezoje,ngjyra te nxjerre.
Urim qe ja doli,rrugen te hape dhe duke ndjekur rrugen te te gjeje prape.
Ne qiellin e erret te Tetorit
Hene Gushti…
Ne lageshtiren,qe kocken te shpon.
Ndjenje e embel.
Je ketu… gjithmone ketu.
Si agim i ri.
Si premtim,qe pranvera do te vije perseri!!

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours