A po kthehet SPAK në një “Gestapo” në duart e Rilindasit Edvin Rama …

6 min read

Nga Redi Minga –

Shume kush nga ju mund te thote, ja filluan njerezit e blere te Sali Berishes qe ta mbrojne ate duke vjedhur vrer ndaj shkrimit tim, por jo ky shkrim nuk ka lidhje vetem me Sali Berishen por me situaten ne vazhdim qe do te ndodhe ne shqiperi.

Per mua Sali Berishes po ja bejn “hakun” Rilindasit e Edvin Rames qe quhet SPAK, do te thoni ju perse cila eshte arsyeja: eshte i korruptuar dhe akti qe kreu SPAK po del qe eshte i drejte apo ke dicka personale me te? Jo per mua nuk eshte asnjera dhe as tjetra, per mua Sali Berisha meriton edhe me zi sepse Sali Berisha e nisi me vrull kunder Rilindjes dhe ne fund beri perseri pakt me djallin dhe djalli ishte George Soros dhe ky veprim mban ere te rende. Ju e keni vene re kohet e fundit se cfare transmetonin mediat e kapura ne shqiperi,lajme suprize per shqiptaret duke i informuar me ministra, kryetar bashkie dhe drejtor te akuzuar dhe arrestuar per korrupsion, ku disa u burgosen e disa te tjere u larguan nga shqiperia per ti shpetuar drejtesise Sorosiane ne shqiperi.

Dhe me e bukura e gjithe kesaj loje ishte ministri i ri i brendshem shoku Taotao Balla i cili eshte i zhytur ne mut per veten e tij, ku nuk mbarojne maskarralliqet qe ai ka bere dhe qe vazhdon te bej sepse ai ka qene dhe eshte qen besnik i Rames ashtu sic ishte qen besnik i Fatos Nanos dikur. Ne vitin 2012 perpara se Rilindasit te vinin ne pushtet Taotao Balla nisi nje beteje kundra Sali Berishes duke e akuzuar ate si njeriu qe i dha mundesin dhenderit te tij Malltezi qe te fitonte pronen e tij, por kjo del se Berisha ka vepruar sipas ligjit dhe ndoshta mund te kete bere dhe ndonje nderhyrje por kjo nuk mund te vertetohet sot mbas kaq vitesh.

Por ajo qe mua me cudit eshte fakti perse Rilindasi Rama e nisi pikerishte tani kete beteje kundra Sali Berishes

Per medimin tim Rilindasi Rama ka shume arsye qe e nisi kete loje me SPAK-un e krijuar nga vete ai per qellimet e tij ogurzeza.

Po ju jap disa fakte qe shumekush nga ju edhe mund ti dije

1) Rilindasi Rama sot qe flasim eshte ne hall shume te madh, dhe halli me i madh qe ai ka eshte rasti i McGonigal ku ai eshte pjestar ne shume akte qe ish-agjenti i FBI-se ka kryer dhe kjo gje po hetohet dhe po verifikohet nga Republikanet ne SHBA.

2) Rilindasi Rama per t’ju treguar Shqiptareve se ai kishte te drejte qe Drejtesia e ndertuar nga Fondacioni Soros Shoqeria e Hapur dhe qe eshte folur shume si gjoja Drejtesia e ndertuar nga Amerikanet po funksionon dhe kete funksionim e nisi me viktimat e tij te qeverise Rilindja duke filluar gjoja pastrimin dhe arrestimin e tyre, pasi e mbylli kete kapitull me te tij u versul si egersire ndaj familjes Berisha.

3) Rilindasi Rama e kreu kete akt ndaj Berishes edhe per korrupsioni galopant me fabrikat e perpunimit te plehrave, ku nje nga bashkite me te korruptuara ishte ajo e Tiranes ku Erion Veliaj eshte i akuzuar nga Sali Berisha shume here pa harruar ketu dhe Partine e Ilir Metes.

4) Rilindasi Rama nuk eshte se e kreu kete akte vetem per keto qe theksova me lart por edhe per nje arsye tjeter edhe me madhore, te cilat jane zgjedhjet e pergjithsme ne Shqiperi ku sic e dime Rilindasi Rama eshte i trembur dhe per te shmangur humbjen po kerkon qe te degdisi Berishen ne burg, dhe per mua mire ja ben sepse Berisha do ta kishte fluturuar qe ne 7 korrik te 2023 Rilindasin Rama nga pushteti.

5) Me fitoren e radhes ne zgjedhjet e pergjithshme qe do vijne Rilindasi Rama do te zgjidhet President dhe Erion Veliaj kryeminister kete nuk e them vetem une por dhe disa Patriot te tjere, dhe e gjitha kjo behet qe Rilindasi Rama me nje gur vret dy zogj, e para ja ploteson deshiren Erion Veliajt qe te zere postin e kryeministrit dhe vete kap vendin e Presidentit duke larguar Presidentin kukull qe eshte aktualisht ne presidence, nuk i ndryshoi kot Rilindasi Rama kopetencat e Presidentin duke e fuqizuar ate sepse pret te zgjidhet vete dhe me kete rast i jep nje status edhe me shume vetes per te shpetuar nga historia e SHBA-se.

6) Dhe opsioni i fundit i Rilindasit Rama eshte qe te krijoje destabilitet ne Shqiperi duke futur si ortak ne bashkeqeverisje dhe Lulzim Bashen pasi Basha do te flitet shume keto kohet e fundit mbi akuzen qe po rendon mbi Sali Berishen dhe dhendrin e tij Malltezi, si nje nga personat qe ka nderhyre ne kete histori te ndertuar me aq kujdes nga Rilindja.

Ju mund te thoni po c’lidhje ka titulli i shkrimit…. A po kthehet SPAK në një “Gestapo” në duart e Rilindasit Edvin Rama.

Lexoni nje histori mbi krijimin e Gestapos dhe do te kuptoni se ajo qe Rilindasi Rama ndertoi qe sot quhet SPAK eshte njesoje si GESTAPOJA e Hitlerit .

“Gestapo”, është në fakt një shkurtim i “Geheime Staatspolizei”, që në gjermanisht do të thotë “policia sekrete shtetërore”. Ajo u emërua si policia zyrtare sekrete shtetërore e Gjermanisë naziste, me veprim pasi nisi lufta edhe në zonat e pushtuar nga nazistët.

Ajo nuk u themelua në fakt nga Hitleri, por nga një zyrtar nazist i rangut të lartë, Herman Gëring më 26 prill 1933. Gëring u emërua drejtor, dhe Rudolf Diels komandant. Disa historianë pretendojnë se në fakt ishte ky i fundit, që sugjeroi idenë e një force policore sekrete.

Synimi kryesor i krijimit të Gestapos, ishte të ndihmonte në forcimin e sundimit nazist, duke identifikuar dhe arrestuar të gjithë agjentët anti-nazistë në Gjermani dhe zonat e pushtuara. Gëringu i inkurajoi oficerët e tij në Gestapo, të arrestonin të gjithë komunistët dhe simpatizantët e tjerë majtistë, si dhe të gjithë ata që mund të konsideroheshin si një kërcënim për qeverinë naziste.

LEXONI ARTIKULLIN E PLOTE:

Ja pra per kete arsye e ndertoi Rilindasi Rama SPAK-un qe te godas cdo shqiptare qe e kundershton qeverine me te ndyre qe ka pare historia jone duke aktivizuar SPAK qe varet 100% nga Rilindasi Sorosian Edvin Kristaq Rama, njeriu me anti-shqiptar qe ka pare kombi yne.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours