VIDEO: “Karma”…

3 min read

Nga Zef Lleshaj –

Fiks ne “kohe” shfaqet gjithnje vulhumburi i PD zyrtare te pozites.
Me sa shihet Ps,e paska vendosur qe ne zgjedhjet e ardheshme parlamentare do jene ne koalicion me partine e vules.
Kesisoj Demokratet,kane vetem nje rruge-zgjidhje sa ligjore dhe identitare:

Te ligjerojne ne”gjykaten e pushtetit”subjektin e tyre politik me emertesen ‘DEMOKRATET’.

Ka nje arsye madhore dhe ligjore,keshtu askush nuk do mundet te flase ligjerisht,duke permendur fjalen demokratet.
Kesisoj dhe luli i vulave,do mbaje pd si vule,por s’do kete as demokratet dhe as te drejten ligjore e permendjes se nocionit DEMOKRATET,as per antart e partise se tij te tepsive.

E keni degjuar si e shqipton fjalen demokratet?
Degjojeni me vemendje.

Ai s’e shqipton dot sakte ate nocion,edhe kur e flet ai shprehet “demokatet”.

Kjo situate,me sa duket,ngjan se vjen pasoje e nje fati te shkruar,qe askush s’i shmanget dot.
Çfare ben ndaj te tjerve,eshte karma ajo qe ta kthen nje moment,dhe fiks ne ditet me te ngushta.

PD deri dje sa ishte ne pushtet,sektar-izoi fraksion-oi te gjitha partite politike,ne vecanti ato tradicionale ne Shqiperi,duke ndar e coptuar ato,dhe bere me tre a kater emertesa subjektesh fantazma vulehumburish-vul-mbajtes neper xhepa mejhanesh,me kryetar individe deshtake puthador dhe ish spiune te sigurimit famkeq,njeherazi vete kryetar,vete sekretar dhe vete antar,po vete kryetart,te cilet as familjaret e tyre nuk i votonin.
Dhe ne anen tjeter pushteti i afronte i mbante prane pikerisht keto fytyra te konsumuara,te urryera nga antarsia e partive tradicionale e Nacional-Kristiane.

Fiks si sot,Ps,ne pushtet,mban per zverku bulldokun qe lepine i babzitur ç’do uturak-tepsi-pushteti me e pa breke.
DEMOKRAT,bejeni sa jkeni ne kohe,ose”bindeni klonin e tarasit,qe me vullnetin e tij,te migroje ne hollande nje ore e me pare”,se ndryshe do katandiseni,as si kaposhi ne nje thele,por si çifuti ne shkretetiren “saharjano-shqiptarqe”.

Ndiqni debatin Basha – Bardhi:

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours