Lëvizja Atdheu: Faleminderit Tikut dhe Sistemit!

3 min read

Nga Kreshnik Osmani –

Ka dalë Tiku Lapaj, që do të rrëzojë sistemin tek Eni Vasili, me urdher te Sistemit, ndër gazetaret më të preferuara te Sistemit, në emision vetëm për vetëm në “Prime Time” sikur të ishte Tiku Isa Boletini apo Hasan Prishtina per te mashtruar shqiptaret. Televizioni News 24, është i kapterrit Hysenbelliu nje oligark i pangopur, që doli para shqiptarëve dhe u ankua nga Rama që i prishi Pishinën e Hotelit pasi hante dhe pinte me Taulant Ballën dhe me Ramën. Doli edhe opozita e Rithemelimit në mbështetje të plotë të pishinës së kapterrit, ku ishin lare dikur me dashnoret, se helbete kapterri u bën ndonjë shërbim edhe atyre.

Tiku ka dalë tek televizioni i kapterrit komunsit 24 karatësh, News 24 dhe ka bërë emision tek pullë, dhe ka thënë:

“Po nuk më votuat mua, votoni Shabanin e Thurjes, ose Lëvvizjen Bashkë, komunistin e përbetuar Qori, ose Florin e Portokallisë, ose zonjën Cepani, bijën e ambasadorit të Shqipërisë tek Fidel Kastro në Kubë.”

Tashmë perpjekjeve te Tikut per te rrezuar Sistemin, i është bashkuar edhe Arjan Ikonomi, që do të fusë në programin e partisë së Tikut, si të përthithemi dhe të përputhemi, që mos të na enjtet buza kur bëjmë atë muhabetin.

Faleminderti Tiku, që ia zhveshe të mbathurat Sistemit dhe Kastës së Ramiz Alisë në Tiranë me një emision të vetëm. Kushedi cfarë perlash do të nxjerrësh rrugës.

Jeni të gjithë bashkë dhe ne jemi vetëm.

Ne jemi Lëvizja Atdheu dhe jemi vetëm dhe ua kemi thënë, prej kohëve që këta janë bashkë të gjithë.

Ju nuk duhet të na lini vetëm dhe kur them “JU” e kam fjalën për ata bij e bija shqiptarësh që kanë një pikë burrnie dhe gjaku, cipe e nderi, jo për ata që kanë dalë të bëjnë plackë. Po ju presim, të mbrojmë Shqipërinë nga kanceri dhe oktapodi neoliberist, komunist, i sponsorizuar nga kryespekulanti i Planetit antinjeriu Soros.

Faleminderti Adriatik, unë nuk do të kisha mundur t’ju mbledh të gjithëve bashkë, kaq bukur sa i mblodhe ti sepse do të na thonin, jeni xhelozë dhe keni luajtur mendësh, sepse nuk luftohet kunder te gjitheve. Nuk mund t’i fusni të gjithë në një thes.

Keshtu pra, murit me koke, nuk i bihet, por me grusht dhe varre, i bihet qe c’ke me te.

Ja pra, që Kreshniku nuk rri gjithë ditën duke sharë. Ai thjesht ju tregon ju të mbathurat e qelbura të Sistemit te maskuar bukur me Liri dhe Demokraci Firmato!


Na kontaktoni sot, jo neser, ne Watsup-in e lidhur me kete faqe, ose ne e-mailin: [email protected], nese ka mebtur ndonje fije nderi e burrnie ne kete vend. Nese nuk i mposhtim dot, te pakten ta bejme kete beteje per historine, qe te mos shkruaje historia:
Ishte i gjithi nje popull i degjeneruar, ndaj u zhduk nga harta!

Lëvizja Atdheu

shqipëriadotëngrihetserish

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours