fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/ Dr. Harvey Risch shpjegon pse normat e “Kancerit Turbo” ka të ngjarë të përkeqësohen …

Read Time:4 Minute, 55 Second

“Këto kancerat që normalisht do të mbaheshin nën kontroll nga trupi po rriten papritur shumë shpejt.”

“Ne e dimë se vaksinat e COVID kanë shkaktuar shkallë të ndryshme dëmtimi në sistemin imunitar në një pjesë të njerëzve që i kanë marrë ato,” dëshmoi Dr. Harvey Risch në një intervistë të fundit me The Epoch Times.

“Dhe ky dëm mund të jetë diku nga marrja më e shpeshtë e COVID, marrja e sëmundjeve të tjera infektive dhe ndoshta mund të jetë gjithashtu kancer në afat më të gjatë,” paralajmëroi ai.

Dr. Risch është një Profesor Emeritus i Epidemiologjisë në Universitetin Yale me një përvojë profesionale në kancer. Dhe ai nuk është i vetëm në shqetësimin e tij. Mjekët si patologu i njohur Ryan Cole kanë dhënë alarmin për një fenomen të ri të njohur si “kanceri turbo”. Kanceri Turbo është një term zhargon për shfaqjen e fundit të kancereve agresive që rriten shumë shpejt.

“Për shkak të mosrregullimit të përgjigjeve imune dhe shtypjes së sistemit imunitar nga këto injeksione me bazë gjenetike… këto kancere që normalisht do të mbaheshin nën kontroll nga trupi po rriten papritur shumë shpejt,” tha Dr. Ryan Cole në një intervistë e kaluar me Children’s Health Defense.

Por më e keqja mund të jetë ende përpara.

“Ideja që një produkt i ri si vaksinat [COVID] mund të shkaktojë kancer nuk është diçka që do të jetë e dukshme brenda natës,” shpjegoi Dr. Risch.

“Kanceri si sëmundje kërkon një kohë të gjatë për t’u shfaqur që nga fillimi, nga qelizat e para që shkrihen deri sa të rriten aq sa të bëhen të mëdha për t’u diagnostikuar ose për të qenë simptomatike, mund të duhen dy ose tre vjet për gjakun. kanceret, si leucemia dhe limfomat, deri në pesë vjet për kancerin e mushkërive, në 20 vjet për kancerin e fshikëzës ose 30, 35 vjet për kancerin e zorrës së trashë, e kështu me radhë.”

“Pra, këto janë ngjarje afatgjata,” tha Dr. Risch, “dhe nëse papritmas prezantoni një produkt të ri si vaksinat, gjëja e parë që mund të prisni të shihni do të ishin kanceret e gjakut që përmenda, por jo llojet e tjera të kanceret.”

Çrregullimet e lidhura me gjakun po shfaqen tashmë në të dhënat e Mbretërisë së Bashkuar.
Analisti i të dhënave Edward Dowd hodhi dritë mbi zhdoganimet (pagesat) vjetore të PIP në Mbretërinë e Bashkuar nga sistemi i trupit në fillim të këtij viti, duke përdorur metrika të ndryshme për 2020, 2021 dhe 2022. Dhe ajo që gjeti ishte pretendimet hematologjike (të lidhura me gjakun) ishin rritur me 522% trend mbi 2022.

Por nuk janë vetëm çrregullime të lidhura me gjakun.

Kanceret që normalisht marrin dhjetë, njëzet ose tridhjetë vjet për t’u zhvilluar, të përshpejtuara teorikisht nga vaksinat për shtypjen e imunitetit, mund të shfaqen me ritme të rritura në afat të gjatë, la të kuptohet Dr. Risch.

Por ne tashmë po shohim shenja se kjo po ndodh pasi të rinjtë, në kulmin e jetës së tyre, po vuajnë nga kanceri me ritme të paprecedentë.

YouTuber-i 26-vjeçar Colby Brock ndau diagnozën e tij të kancerit testicular me abonentët e tij më 9 korrik 2023. Dr. William Makis ka bërë një vezhgim të thellë tek influencuesit e rinj të mediave sociale që preken nga kanceri në faqen e tij të Substack.

TURBO CANCER – Ndikuesit e mediave sociale në Youtube, Instagram dhe TikTok po marrin Turbo Cancers – 21 yje të mediave sociale me 75+ milion abonentë të kombinuar janë diagnostikuar me KANCER

Sipas Dr. Risch, nëse një 25-vjeçar zhvillon kancer të zorrës së trashë pa një histori familjare të sëmundjes, “kjo është në thelb e pamundur përgjatë paradigmës së njohur për mënyrën se si funksionon kanceri i zorrës së trashë”. Ai shtoi se kancere të tjera me latencë të gjatë po shfaqen te njerëzit shumë të rinj. “Kjo nuk është thjesht dukuri normale se si funksionon kanceri.”

“Për shkak se këto kancere kanë ndodhur te njerëzit që janë shumë të rinj për t’i marrë ato, në thelb, krahasuar me mënyrën normale të funksionimit, ata janë cilësuar si kancere turbo,” shtoi Dr. Risch.

“Disa prej këtyre kancereve janë aq agresivë sa që nga momenti kur janë parë për herë të parë dhe kur kthehen për trajtim pas disa javësh, ato janë rritur në mënyrë dramatike në krahasim me atë që do të prisnin onkologët.”

Dr. Risch ofroi një shpjegim se përse po ndodh kjo.

“Duhet të ketë një stimul inicues,” tha ai. Siç e përmendi Dr. Risch më parë, “Vaksinat e COVID kanë shkaktuar shkallë të ndryshme dëmtimi në sistemin imunitar në një pjesë të njerëzve që i kanë marrë ato.”

“Sipas mendimit tim, kanceri është diçka që trupi normalisht e lufton, sepse qelizat që krijohen kur ato rrënohen – sistemi imunitar kryesisht i njeh dhe arrin t’i gëlltisë ose t’i çaktivizojë në mënyrë që të mos përparojnë. Por nëse e dëmtoni sistemin imunitar në një mënyrë që kufizon aftësinë për të njohur ose për të çaktivizuar qelizat kancerogjene të sapolindura, të çrregulluara, atëherë kjo u hap derën atyre duke u shumuar deri në pikën ku është përtej sistemit imunitar për të përballuar. Dhe ky është mekanizmi, mendoj, ky është më i mundshmi këtu.”

Intervisten e plotë të Dr. Risch ne The Epoch Times mund te klikoni më poshtë:

https://www.theepochtimes.com/epochtv/dr-harvey-risch-rise-in-aggressive-turbo-cancers-and-especially-among-younger-people-atlnow-5489582?utm_source=prtnrhard&utm_campaign=vigilantf&src_src=prtnrhard&src_cmp=vigilantf?utm_source=ref_share&utm_campaign=copy

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!