Varianti Pirola: “A po rikthehen maskat?” – Ndryshojnë rregullat e Covid …

2 min read

A ekziston vërtet mundësia që t’i rikthehemi mbajtjes së maskave kundër Covid-it ?

Një pyetje që po qarkullon orët e fundit dhe që qeveria e Shteteve të Bashkuara po ia bën pyetjen në radhë të parë vetes se saj kur te përballet me variantin Pirola .

Anthony Fauci ,njeriu me i urryer dhe shumë i kritikuar në shtëpine e bardhe për shtyrjen e SHBA drejte nje katastrofe duke bëre zgjedhje drastike gjatë valëve të para të virusit, e riktheu menjëherë në forcë duke theksuar “rëndësinë e përdorimit të maskave kur virusi te filloj dhe të mos përhapet me shpejtësi”.

Fauci shprehu gjithashtu “shqetësimin se në prag të sezonit vjeshtë-dimër në të cilin përhapen viruset e frymëmarrjes, njerëzit nuk duhet te injorojnë rekomandimet e ekspertëve për të përdorur maska ​​nëse është e nevojshme”.

Për momentin nuk po flasim për detyrime. Por fjala “maska” është rikthyer papritur në qarkullim edhe mes qeverive europiane. Rregullat pas pandemisë kanë ndryshuar, pershembull ndaloni izolimin dhe rekomandime më të thjeshta për rastet e infektimit.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours