I dashur fukara, ti nuk më njeh por të njoh unë – Ndaj mos më gënje!

2 min read

Nga Beso Bashllari –

I dashur fukara!

Ti nuk me njeh por te njoh une.
Te njoh mire.
Ndaj mos me genje!
Mos me thuaj qe je pa pune!
Mos me thuaj qe je pa buke!
Ti dhe tere familja.
E di pse te them?
Sepse ti shkon voton!I pari!
Ti pret me padurim ate!
Ate qe te ka lene pa buke.
Jo jo.
Mos me thuaj qe je pa buke!
Sepse ti ke rene dakort me ate!
Me ate qe te ka lene pa buke.
Me ate qe te perbuz kaq shume dhe kaq hapur.
Sepse ti i shkon ne cdo takim!
Aq korrekt sa edhe me te dashurve nuk ju shkon.
Sepse ti i dashur fukara,nuk je fukara.
E di pse ta them?
Sepse nuk dua te te degjoj kur ankohesh per buken e femijeve.
Sepse ti shkon voton.
Per ate.
Per ate qe orgazmon sa here ti e duartroket.
Sepse ti,talljet e tij i konsideron humor!
Dhe qesh!
Shkrihesh fare!
Dhe buzeqeshja te zhduket menjehere sapo futesh ne shtepi.
Sepse jashte nuk e heq dot buzeqeshjen.
Te shikon kryetari.
Ja keshtu i dashur fukara.
Mos u anko kot.
Ty nuk te mungon puna!
Ty nuk te mungon buka!
Ke vetem nje gje qe te mungon.
MENDJA.
Gjeje!
Gjeje ose…shko voto.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours