VIDEO/ Regjimi i Joe Bidenit po kërkon të rivendos kufizimet e COVID-19 duke filluar me rivendosjen e maskave …

4 min read

Regjimi Biden po përgatitet të rivendosë bllokimet e plota të COVID-19, duke filluar me maskimin e mandateve për punonjësit e TSA dhe aeroportit, siç raportohet që në mes të shtatorit, raporton i pari Infowars.

Një zyrtar i nivelit të lartë të TSA kontaktoi me Infowars, duke detajuar një takim të martën ku menaxherët e TSA u informuan për memorandumet dhe politikat e reja që do të rizbatonin mbajtjen e maskave.

Këto politika do të rivendosin mandatin e maskës për punonjësit e TSA dhe aeroportit duke filluar nga mesi i shtatorit.

Sipas zyrtarit të TSA, detaje të mëtejshme se si do të përshkallëzohet politika do të jepen javën e ardhshme.

Zyrtari shtoi se nga mesi i tetorit, mbajtja e maskave do të jetë e mandatuar për pilotët, stafin e fluturimit, pasagjerët dhe të gjithë klientët e aeroportit.

7 arsye për të blerë menjëherë viçin premium me ruajtje afatgjatë

Pas këtij zbulimi nga zyrtari i TSA, Infowars kontaktoi me një burim të besuar të Patrullës Kufitare, gjithashtu në një pozicion menaxherial.

Ky burim vërtetoi direktivat, duke konfirmuar se masa të ngjashme po planifikoheshin për personelin e Patrullës Kufitare.

“Atyre iu tha se nuk ishte një çështje “nëse” por “kur” numrat zyrtarë të Covid-it do të rriten dhe ata presin që nga mesi i tetorit një kthim në politikat e maskimit të detyruar që administrata Biden më parë i përfundoi vetëm me ngurrim pas presionit masiv. ” raportoi Infowars.

Media shtoi, “Të dy sinjalizuesit u tha se kjo paraqitje do të jetë në të njëjtën kohë me histerinë e re të “variantit” të Covid që MSM ka raportuar këtë javë.”

Gateway Pundit raportoi më parë se ekspertët e shëndetit tani po japin alarmin për variantin e ri të COVID.

Organizata Botërore e Shëndetësisë e klasifikoi llojin e koronavirusit EG.5 që qarkullon në Shtetet e Bashkuara dhe Kinë si një “variant me interes”, por theksoi se nuk duket të përbëjë më shumë kërcënim për shëndetin publik sesa variantet e tjera. Pavarësisht mesazhit të OBSH-së, disa ekspertë të shëndetësisë po japin alarmin.

Të enjten, OBSH bëri një njoftim zyrtar të enjten, duke kategorizuar variantin BA.2.86 – një variant shumë i mutuar – si një “variant nën monitorim”.

Ky emërtim përfaqëson nivelin më të ulët nga tre nivelet e alarmit të vendosur nga organi global shëndetësor.

Ndërkohë, të ashtuquajturat variante “të lartë fluturues” EG.5, XBB.1.5 dhe XBB.1.6 janë ngritur në statusin e “varianteve të interesit”, duke sinjalizuar një nivel më të lartë shqetësimi.

Ndër të gjitha variantet aktuale, vetëm Omicron ruan klasifikimin e një “varianti shqetësimi”, i cili është niveli më urgjent i alarmit të OBSH-së, sipas Fortune.

Mediat tani po shtyjnë për një tjetër bllokim. Një tjetër pornografi e frikësuar nga të ashtuquajturit ekspertë shëndetësorë dhe media pikërisht në kohën e zgjedhjeve të ardhshme. I njëjti libër i vjetër i lojërave.

Dr. Naomi Wolf diskutoi këtë variant të ri që po shtyhet nga mediat.

“Çfarë është rrëqethëse në lidhje me këtë tregim të papritur kudo që ka një variant të ri në qytet… Nëse i lexoni me kujdes, ishte një që sapo e copëtuam në gazetën tonë lokale Salem, Massachusetts, që në thelb pranoi se me të vërtetë nuk kishte një pikë dhe nuk e bëri të dalë me ndonjë numër real. Ata thanë diçka si, ka dy raste të reja për 100,000, dhe ata iu referuan një komuniteti që ka vetëm 22,000 banorë në të. Pra, ata janë numra imagjinarë.”

“Nuk mund të kontrolloni asnjë nga këto pretendime se ka një variant të ri në qytet që është i ndryshëm nga varianti i vjetër. Thjesht duhet të pranoni fjalën e tyre,” shtoi Wolf.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për të qene, i njohur për të qene i lidhur”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours