VIDEO/ Gazetari zbulon dokumentet: 3 milionë euro kontratat e Tony dhe Cheire për detin me Greqinë …

2 min read

Nga Basir Çollaku –

Gazetari Basir Çollaku ka publikuar në faqen e tij në Facebook, disa dokumente që kanë të bëjnë me një mision këshillimi të zyrës ‘Omnia Strategy’ të zonjës Cherie Blair, gruaja e Toni Blair, i cili një ditë më parë mbërriti në Shqipëri dhe u dërguar me helikopterin e ushtrisë në Himarë.

Gazetari Çollaku shkruan se Blair ka ardhur për punë këshillimi për marrëveshjen e detit me Greqinë. ‘Një majmëri interesante. Para, ndikim dhe politikë’, shkruan gazetari duke e shoqëruar edhe me dokumente.

Postimi i plotë:

Tony dhe Cheire kontrata për detin me Greqinë

Tony dhe zonja e tij nuk udhëtojnë falas në Shqipëri. Këtë herë zyra Omnia ka një punë këshillimi për marrëveshjen e detit me Greqinë. Një majmëri interesante. Para ndikim dhe politikë.
Tarifat e saj janl të kripura me 1000 paund ora.
Zonja Xhaçka a ka shkuar kontrata e Tony duke u shtuar rrugës deri në 3 milionë euro nga 1000 paund që u nis në fillim?!?
Por ka edhe diçka tjetër jo pak dyshuese!!
Perse pagesat per Omnia e Cherie Blair kryhen nga Brukseli?

Mos valle per te shmangur taksat ne Londer?

Ka vite qe Tony Blair dhe zonjës së tij, hetohen per evazion fiskal.!!!
Ndoshta nuk duhet të lodhet shumë edhe shkëlqesia e tij Alistar King Smith me dosjet kundër opozitës shqiptare.
Një ftesë për të të shkojë për një vizitë te zonja Xhaçka strategjike të marrë këto paçavure shqip dhe anglisht
Për ilustrim dhe një faturë dëftonjëse nga Brukseli bashkë me hyrjen e daljen e kontratës, faqen e parë dhe të fundit…
Ndaj helikopteri është një kusur, sërish abuzimi me paratë publike.

GALERIA

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours