VIDEO/ Diplomati amerikan kërcënohet se do të “përjashtohet nga Joe Biden për shkak të ngacmimit të bashkëshortes së tij …

3 min read

Ish-diplomati dhe senatori amerikan Scott Brown kërcënoi se do ta zinte me shkelma bythës zëvendëspresidentin e atëhershëm Joe Biden për shkak se u bë i pasjellshëm me gruan e tij.

Scott Brown, një ish-senator i Massachusetts, i cili vazhdoi të shërbejë si ambasador i Trumpit në Zelandën e Re, tha në një intervistë të re në podcast se Biden filloi të prekte gruan e tij në mënyrë të papërshtatshme kur republikani i sapozgjedhur po bënte betimin, siç u raportua për herë të parë nga NH Journal. .

“Po, i thashë se do ta shkelmoja me shkelma bythës …i thashë të ndalonte,” i tha Brown Tom Shattuck në podcastin Burn Barrel me bazë në Massachusetts.

Shattuck vuri në dukje historitë e sjelljes së papërshtatshme të Joe Biden rreth grave gjatë viteve, duke përfshirë nuhatjen e flokëve të grave dhe fëmijëve dhe duke ju sugjeruar por votueseve femra nuk po ju pëlqente ajo që po shihnin.

“Biden ka marrë një goditje në sondazhe, veçanërisht në muajt e fundit. Kjo gjë me mbesën e tij ngeci me të vërtetë,” duke iu referuar refuzimit fillestar të Biden për të pranuar mbesën e tij të paligjshme, babanë e Hunter Biden te një ish-striptiste.

“Gjithashtu, unë mendoj se njerëzit janë të indinjuar për të gjitha nuhatjet e flokëve dhe gjërat kur ai shkoi jashtë shtetit. Mendoj se gratë janë të mërzitur nga këto gjëra. Ai nuk është një djalë i mirë. Ju e njihni atë …,” tha Shattuck – për të cilën Brown u përgjigj :

“Unë e njoha atë. Kalova mjaft kohë me të. Më pëlqeu shoqëria e tij. Por ky nuk është Joe Biden.”

“Ne të gjithë njohim njerëz që kanë demencë dhe kanë fillimin e Alzheimerit, dhe ai e ka atë. Dua të them, është ecja. Është mënyra se si po mërmëritë, shpërthimet e tij të zemërimit. Dhe është turp që nuk mund të bëjmë më mirë në këtë vend i madh.”

Një sondazh i fundit i Harris zbuloi se 43 përqind e demokratëve ishin dakord me Brown dhe besojnë se Biden po tregon shenja se është shumë i vjetër për të qenë president. Në sondazhin e ri NHJournal/koefiçent, gati gjysma e Granite Staters thanë se 75 vjeç e lart është shumë i vjetër për të shërbyer si president.

Shattuck më pas e shtyu Brown të përsëriste një histori që kishte treguar në Boston Herald Radio vite më parë në lidhje me sjelljen e Biden në betimin e Brown. -NH Journal

“Është një lajm i vjetër. Po, ai nuk veproi ashtu siç mendoja unë. Dhe ne e thirrëm atë, dhe kaq,” tha Brown.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours