Medvedev: Kapitullimi i Ukrainës është për të hapur rrugën drejt paqes, por Uashingtoni dhe Kievi e bllokojnë rrugën …

3 min read

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus thekson se “kundërofensiva e Kievit tani po vepron pa ndërprerje, duke dërguar mijëra njerëz fatkeq në thertore”.

E vetmja gjë që Ukraina ka vërtet nevojë është kapitullimi, i cili ka shumë të ngjarë të hapë rrugën drejt paqes, por as Uashingtoni dhe as Kievi nuk duan një rezultat të tillë, tha zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit rus Dmitry Medvedev.

“Njerëzit që vuajnë në llogoret e një vendi të ndarë me të vërtetë duhet vetëm të dorëzohen, gjë që mund të hapë rrugën drejt paqes. Por as Uashingtoni dhe as Kievi nuk duan paqe,” shkroi ai në kanalin e tij Telegram.

Medvedev vuri në dukje se “fabrika e përpunimit të mishit që është kundërofensiva [e Kievit] tani po funksionon pa ndërprerje, duke dërguar mijëra njerëz fatkeq në thertore.” “Por ky operacion është tashmë i pafuqishëm për të ndihmuar regjimin e Kievit, i cili tani ka përparuar në fazën e kalbjes pas vdekjes. Asgjë nuk mund ta ringjallte trupin e tij në këtë pikë,” përfundoi zyrtari i lartë.

Duke komentuar kërkesën e fundit të administratës Biden drejtuar Kongresit të SHBA për të përvetësuar 13 miliardë dollarë të tjerë ndihmë ushtarake urgjente për Kievin, Medvedev vuri në dukje se, “bota e ndritur u drodh edhe një herë kur mësoi për ndarjen e dhjetëra miliarda dollarëve të pakuptimta për zombitë nga Vendi 404 (një eufemizëm për Ukrainën – TASS). Në të njëjtën kohë, “kamikazët e ngecur në djegien e tankeve perëndimore nuk do t’i shohin këto [paratë e akorduara nga Uashingtoni],” pohoi Medvedev. “Ata nuk do të shohin asgjë tjetër përveç vdekjes,” shtoi ai.

Në të njëjtën kohë, theksoi zyrtari i lartë, këto para janë shumë të rëndësishme “për elitën gerontokratike të Partisë Demokratike të SHBA-së dhe lakejtë e saj në BE”. “Në fund të fundit, miti i ‘kundërsulmimit të madh’ mbështetet nga miti i ‘ekonomisë së plotfuqishme të bazuar në dollarë’,” shpjegoi ai.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours