Pas fitores së vështirë e do robi një kafe …

2 min read

Nga Redaksia –

Rizgjedhja e Lulzim Bashës si kryetar i Partisë Demokratike të vulës solli shumë reagime nga shumë qytetarëve demokratë por dhe nga ata pa parti.

Po të vini re në rrjetet sociale shumica e qytetarëve ndihen të revoltuar pasi Basha nuk plotësonte dot as numrin më minimal të mundshëm ate të numrit për tu ri’zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike.

Por telenovela Lulzim Basha nuk mbaron këtu pasi ka shumë kohë që ka filluar.

Dhe a e dini se cila është më e bukura e kësaj telenovele made-in Lulzim Basha.

E para Lulzim Basha nuk figuron asgjëkundi që të ketë dhënë dorëheqje nga kryetar i PD.

E dyta Basha pa votën e antarësisë nuk mund të ri’zgjidhet kryetarë.

Dhe e fundit Jemin Gjana vegla e Lulzim Bashës nuk mund të çertifikojë zgjedhjen e Lulzim Bashës si kryetar i Partisë Demokratike të vulës pa pasur voten e qindrave antarëve te PD.

Gjithsesi sot Lulzim Basha sot është krenar që u ri’zgjodh kryetar, pasi sic ka deklaruar edhe nëpër media ai nuk ka humbur asnjë betejë dhe aq më shume betejën për karrigen e kryetarit.

Kështu që Bashës i lejohet një kafe për qef të vetë pas rizgjedhjes si kryetar i PD.

Gjithsesi mos u mërzisni çdo gjë do kalojë nga e gjitha kjo histori, por mos harroni diçka të rendësishme, ju s’keni parë asgjë akoma këtë e kam për ata Bashistët si Jemin Gjana me shok që mendojnë se do të vdesin duke u bërë telenovela Basha i cili në bashkëpunim me Rilindasin e madh Edvin Ramë Soros e sajuan gjithe kete loje per te shkaterruar plotesisht Partine Demokratike.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours