fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/ Regjimi i Bidenit zbulon në CNN audion e pretenduar nga Trump mbi planin qesharak të gjeneralit Milley për të pushtuar Iranin me dhjetëra mijëra trupa amerikane …

Read Time:3 Minute, 17 Second

Pasditen e së mërkurës së kaluar, Këshilltari Special Jack Smith zbuloi një raport për CNN duke pretenduar se ata kanë regjistrime audio të Trump duke folur për dokumente të klasifikuara.

Është e paligjshme që zyrtarët e Departamentit të Drejtësisë të nxjerrin informacione të klasifikuara në shtyp. Ku është hetimi i brendshëm?

I ashtuquajturi informacion i klasifikuar ishte një raport i shkruar nga Mark Milley, i cili ia dorëzoi Afganistanin talebanëve dhe i ktheu mbi 80 miliardë dollarë armë amerikane grupit terrorist.

Ndiqni videon e mëposhtme ku Joe Biden ia dorëzoi Afganistanin talebanëve …

Mark Milley gjithashtu kontaktoi fshehurazi me regjimin komunist kinez dhe premtoi t’i paralajmëronte ata nëse Presidenti Trump kërcënonte ndonjëherë se do të përdorte forcë kundër tyre. Për disa arsye, Milley nuk u akuzua kurrë për këtë krim dhe ende mban një punë në qeveri.

Milley me sa duket shkroi gjithashtu një raport mbi planet e tij të pushtimit në Iran që përfshinte vendosjen e një “numri masiv trupash” në Shtetin Islamik. Kjo padyshim nuk u mor seriozisht nga Presidenti Trump ose stafi i tij ose dikush me ndonjë arsye të shëndoshë. Do të kishte qenë një banjë gjaku me përmasa epike. Trump ishte presidenti i parë amerikan në dekada që e mbajti SHBA-në jashtë çdo lufte të re. Ai ka të ngjarë të tallet me idenë.

Lexoni: Dr. Peter McCullough mbi “Graali i Shenjtë i Detoksifikimit të Vaksinës COVID-19”

Pra, kjo rrjedhje nga këshilltari special i ndyrë Jack Smith përfshiu Mark Milley dhe lidhej me disa marrëzi që ai shkroi për pushtimin e Iranit.

Sipas raportuesit të Biden DOJ, plani qesharak u diskutua më vonë në një takim me Mark Meadows i cili po shkruante një libër. Trump sugjeron se do të dëshironte të ndajë informacionin gjatë takimit, por ai është i vetëdijshëm për kufizimet në aftësinë e tij pas presidencës për të deklasifikuar të dhënat.

Kjo ishte “armë tymosëse” e supozuar që Jack Smith po përdor për të burgosur Presidentin Trump.

Sigurisht, DD ka dokumente të shumta të klasifikuara nga kompjuteri laptop i Hunter Biden që ende nuk i kanë hetuar.

Të premten, Departamenti i Drejtësisë së Biden zbuloi një audio shumë të redaktuar në CNN mbi komentet e Presidentit Trump mbi planet absurde të pushtimit Milley.

Regjimi po përpiqet të vrasë Trump – ky është plani i tyre i qartë.

Me sa duket, sipas Deep State, diskutimi i planit të dipsh*t të Mark Milley për Iranin me miqtë është një krim i rëndë që meriton burg.

CNN raportoi:

Ish-presidenti Donald Trump tha në një regjistrim audio në vitin 2021 se kishte marrë me vete informacione të klasifikuara në shtëpinë e tij në Florida pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë, ka konfirmuar ABC News.

Trump dëgjohet në regjistrimin audio duke thënë, siç përshkruhet për ABC News, “Si president mund të kisha deklasifikuar, por tani nuk mundem”.

Regjistrimi, i raportuar për herë të parë të premten në mëngjes nga CNN, u bë si pjesë e një interviste që Trump dha për një libër dhe u mor nga ekipi i këshilltarit special.

Një juri e madhe federale votoi për të paditur Trump për të paktën shtatë akuza federale të enjten vonë, si pjesë e një hetimi për trajtimin e tij të dokumenteve të klasifikuara, thanë burime të njohura me këtë çështje për ABC News. Aktakuza vjen pasi më shumë se 100 dokumente me shenja të klasifikuara u gjetën në resortin Mar-a-Lago të Trump në gusht 2022.

The Gateway Pundit po flet me një avokat të Trump mbi sulmet e fundit të Deep State ndaj Presidentit Trump, përfshirë këtu raportin.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!