fbpx
Lajmet me te Klikuara

Raporti/ 37 Aktakuzat penale të federalëve kundër Trump nuk vulosen …

Read Time:1 Minute, 34 Second

Një aktakuzë që akuzon ish-Presidentin Donald Trump për keqpërdorim të dokumenteve të klasifikuara u zbulua të premten.

Aktakuza tregon se Trump po përballet gjithsej me 37 akuza, përfshirë për deklarata të rreme, komplot për pengim dhe shkatërrim dhe falsifikim të të dhënave.

Dokumentin mund ta lexoni këtu:

Aktakuza pretendon se Trump i mbante dokumentet e klasifikuara në vende të shumta, duke përfshirë një banjë, një sallë vallëzimi, një zyrë dhe një dhomë gjumi.

Është një fotografi e paraqitur në aktakuzë që tregon kuti të grumbulluara në rreshta në një skenë ballore.

Fotografitë e tjera treguan kuti në ruajtje me një dokument të shënuar SECRET/REL TO USA, FVEY”, që do të thotë se informacioni në ato dokumente mund t’u paraqitej vetëm anëtarëve të aleancës së inteligjencës Australisë, Kanadasë, Zelandës së Re, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara.

Trump gjithashtu dyshohet se u ka treguar kutitë njerëzve të tjerë në raste të ndryshme, duke përfshirë ketu dhe një shkrimtar në klubin e tij Kombëtar të Golfit Trump në New Jersey.

Në një situatë tjetër, ai dyshohet se përshkroi gjithashtu një “plan sulmi” të Pentagonit dhe shfaqi “një hartë të klasifikuar në lidhje me një operacion ushtarak” një përfaqësuesi nga komiteti i tij i veprimit politik.

Dokumenti prej 49 faqesh tregon provat e pretenduara të Departamentit të Drejtësisë për një çështje penale kundër Trump për keqpërdorimin e dokumenteve të klasifikuara në shtëpinë e tij në Florida, Mar-a-Lago.

Trump njoftoi aktakuzën të enjten në mbrëmje në TRUTH Social, duke e quajtur atë një “ditë të errët” në historinë amerikane.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!