fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/ Forumi Ekonomik Botëror ka bashkëpunuar me Obamën që të aktivizojnë urdhrin e censurës sekrete të qeverisë …

Read Time:4 Minute, 19 Second

Forumi Ekonomik Botëror ka bashkëpunuar me Barack Hussien Obama për të aktivizuar një urdhër ekzekutiv të censurës së qeverisë emergjente për të rimarrë kontrollin e narrativës në prag të zgjedhjeve të vitit 2024.

Lajmet që WEF po bashkëpunon me Obamën për të censuruar amerikanët ngrenë lloj-lloj pyetjesh, duke përfshirë atë se kush drejton në të vërtetë qeverinë e SHBA? Sepse me siguri nuk është Biden, i cili ka kaluar shumicën e muajve të fundit duke u humbur në skenë. Kjo është kur ai nuk luan me veten në skenë.

Pra, nuk duhet të jetë befasi që WEF po depërton në SHBA përmes Obamës, i cili mburrej se po shërbente mandatin e tij të tretë si president kur Biden u zgjodh.

Arroganca është rruga më e sigurt drejt dështimit. Dhe Obama ka bërë një gabim të madh duke u partnerizuar me WEF për të censuruar Amerikën.

Shikoni Videon:

Duke folur me Nate Burleson në CBS News të martën, Obama paralajmëroi se mediat kryesore duke përfshirë CNN dhe MSNBC kanë humbur kontrollin e narrativës dhe zgjidhja e vetme është që qeveria e SHBA të ndërhyjë dhe të ndërmarrë veprime drastike.

“Gjëja për të cilën jam më i shqetësuar është shkalla në të cilën ne tani kemi një bisedë të ndarë, pjesërisht sepse kemi një media të ndarë, apo jo? Obama ka udhëzuar regjimin Biden të shpallë një emergjencë kombëtare dhe të përdorë fuqitë e tij për të zhdukur të gjitha mediat e pavarura në internet përpara zgjedhjeve të vitit 2024. Sipas Obamës, në Amerikë nuk ka vend për të vënë në dyshim lajmet e paraqitura nga mediat kryesore.

“Unë jam shumë më i vjetër se ju … kur po dilja, ju kishit tre stacione televizive dhe njerëzit po merrnin një ndjenjë të ngjashme të asaj që është e vërtetë dhe çfarë nuk është, çfarë ishte e vërtetë dhe çfarë jo.”

“Sot, ajo për të cilën jam më i shqetësuar është për shkak të ndarjes së medias, ne pothuajse pushtojmë realitete të ndryshme,” tha Obama, duke shtuar “Nëse diçka ndodh, në të kaluarën, të gjithë mund të thonë, në rregull, ne mund të mos pajtohemi për si ta zgjidhim atë, por të paktën të gjithë jemi dakord që, po, kjo është një çështje.”

Obama u ankua gjithashtu se në kohën e sotme disa njerëz kanë vrerin të refuzojnë të besojnë tregimet e medias kryesore.

“Tani njerëzit do të thonë, mirë, kjo nuk ndodhi, ose unë nuk e besoj këtë,” u ankua ai, duke pohuar se “një nga, mendoj, qëllimet e Fondacionit Obama dhe një nga qëllimet e postimit tim. -Presidencë, si i kthehemi asaj bisede të përbashkët? Si mund të kemi një grup të përbashkët faktesh?”

Për të pasur një “grup të përbashkët faktesh”, sipas Obamës, establishmenti duhet të mbajë kontrollin total të mediave kryesore, në mënyrë që ata të vazhdojnë të funksionojnë si departamenti i PR i demokratëve dhe të shtyjnë axhendën e elitës globale.

Shikoni videon:

Sipas Obamës dhe globalistëve në Davos, hapësira mediatike nuk kontrollohet sa duhet.

Kjo ndoshta ju tingëllon e çmendur, duke pasur parasysh që mediat kryesore janë blerë dhe paguar plotësisht… për dekada.

Dhe nëse mendoni se ishte e keqe në vitet 1970, ju duhet të bëni veten të përshpejtuar sepse në vitin 2012 Obama e ndryshoi Aktin Smith-Mundt, që do të thotë se audienca vendase mund të jetë sërish në shënjestër të propagandës së qeverisë.

Propaganda dhe lajmet e rreme kanë qenë një temë e nxehtë që atëherë, veçanërisht pasi favoritja e medias Hillary Clinton humbi zgjedhjet e vitit 2016.

CNN dhe MSNBC as nuk po mundohen ta fshehin më.

Glenn Greenwald, një redaktor në The Intercept që mbulon çështjet e sigurisë kombëtare, i tha Tucker Carlson se situata të kujton Kinën komuniste.

Shikoni videon:

Nëse po pyesni se sa fort kontrollon elita globale mediat kryesore, ne kemi një ekspozitë për prokurorinë.

Mediat kryesore janë ekspozuar duke lexuar nga i njëjti skenar dhe duke avancuar një narrativë identike propagandistike. Merrni për shembull bastisjen teatrale të FBI-së në Mar-a-Lago të vitit të kaluar.

E cila ngre pyetjen, çfarë duhet të fshehë elita dhe pse janë kaq të vendosura për t’i bërë të gjithë të shohin ngjarjet e mëdha në të njëjtën mënyrë?

Ky është kontrolli i mendjes në veprim. Ka një arsye që ato quhen programe dhe programim.

Poeti W.H. Auden e përmblodhi më së miri. Ai tha: “Propaganda është një monolog që nuk kërkon një përgjigje, por një jehonë”.

Këtu në The People’s Voice, ne refuzojmë të jemi një jehonë për elitën globaliste. Nëse besoni se po bëjmë punë të rëndësishme, atëherë ju lutemi abonohuni në kanal për të na ndihmuar që të përhapim këtë lajm në të gjithë botën.

Shikoni videon:

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/ Abonohuni në kanalin tonë në Rumble:
https://rumble.com/user/NewsPatriotikMedia
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!