Qytetarët padisin administratën dhe Presidenti Biden mbi dëmtimet që ju krijojë vaksina kundër Covid-it si dhe censurimin që kompanitë e mediave sociale ju krijuan …

0 0
Read Time:2 Minute, 20 Second

Nga  Zachary Stieber via The Epoch Times

Një grua që pësoi dëmtime të rënda nervore pasi mori një vaksinë kundër COVID-19 dhe katër të tjerë me lëndime të konfirmuara ose të dyshuara të vaksinës COVID-19 nisën një padi kundër Presidentit Joe Biden dhe administratës së tij më 22 maj.

Zyrtarët e lartë të qeverisë shkelën të drejtat e paditësve për fjalën e lirë dhe mbledhjen paqësore kur u bënë presion kompanive të Big Tech për të goditur njerëzit që ndanin përvojën e tyre pas marrjes së vaksinave për COVID-19, thonë Brianne Dressen, gruaja dhe paditësit e tjerë.

“Nëpërmjet kërcënimeve, presionit, nxitjes dhe detyrimit, të pandehurit tani punojnë në bashkëpunim me kompanitë e mediave sociale për të censuruar përmbajtjen që qeveria e konsideron ‘dezinformim’, ‘dezinformim’ dhe ‘keqinformim’—një veprim që qeveria nuk mund ta realizonte kurrë ligjërisht e vetme. “, thuhet në padinë prej 124 faqesh, të paraqitur në gjykatën amerikane në Teksasin jugor.

Përveç Biden, të pandehurit përfshijnë Rob Flaherty, një këshilltar i lartë i Biden; Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Karine Jean-Pierre; Departamenti i Sigurisë Kombëtare; Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve; dhe kirurgu i përgjithshëm Vivek Murthy.

Të pandehurit nuk iu përgjigjën menjëherë kërkesave për koment, ose nuk mund të kontaktoheshin.

Dressen e përshëndeti padinë si një zhvillim të madh për ata që raportojnë se vuanin nga lëndimet e vaksinës.

“Njerëzit e lënduar nga vaksinat e COVID në Shtetet e Bashkuara nuk kanë qenë në gjendje të paraqesin padi askund, në asnjë rrethanë,” tha ajo për The Epoch Times. “Pra, ky është një rast historik për amerikanët e lënduar nga vaksina COVID.”

Prodhuesit e vaksinave COVID-19 janë kryesisht të imunizuar nga proceset gjyqësore në Shtetet e Bashkuara për shkak të deklaratës së Aktit të Gatishmërisë Publike dhe Gatishmërisë Emergjente, të hyrë nga administrata Trump në fillim të vitit 2020. Shumica e prodhuesve të tjerë të vaksinave janë gjithashtu të mbrojtur nga përgjegjësia sipas Aktit Kombëtar për dëmtimin e vaksinave të fëmijërisë.

Censura

Pesë personave që përjetuan probleme serioze pas vaksinimit i bashkohet Ernest Ramirez, djali i të cilit vdiq pasi mori një vaksinë COVID-19. Ata janë censuruar në mënyrë të përsëritur nga platforma si Twitter dhe Instagram teksa përpiqeshin të ndajnë historitë e tyre.

Ramirez, për shembull, pa një GoFundMe që kërkonte të mblidhte fonde që ai të udhëtonte në Uashington për të ndarë historinë e djalit të tij të hequr. GoFundMe pretendoi se llogaria u hoq për shkelje të sjelljes që kompania ndalon. GoFundMe dhe nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Facebook: https://www.facebook.com/PatriotikMedia/
Telegram Chanel: https://t.me/patriotikmedia Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”
/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *