fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/ Prezantuesi i programit Piazza Pulita e transmetuar në La7 kërkon t’ju imponojë Italianëve konsumimin e insekteve …

Read Time:1 Minute, 31 Second

Shumica e italianëve e kanë kundërshtuar me forcë revolucionin “Green” të imponuar nga Bashkimi Europian i cili kërkon të ndryshojë tavolinat e Kontinentit të Vjetër me “ushqimin e së ardhmes ” nga Brukseli.

Sondazhet e fundit kanë treguar se, shumica dërrmuese e italianëve nuk duan të heqin dorë nga zakonet e tyre të vjetra të guzhinës tradicionale, që të favorizojnë insektet e zgjedhur si “ushqimi i së ardhmes” nga Brukseli, ata e kanë kundërshtuar me forcë.

Por ka dhe disa servila italianë që, padyshim janë pakicë, të cilët e miratojnë diktatin e BE-së.

Dhe një ndër këta të fundmit është dhe Corrado Formigli një prezantues ky i programit Piazza Pulita që transmetohet në La7, i cili gjatë episodit të fundit të programit trajtoi temën e pjatave se cfarë duhet të hamë ne në vitet në vijim.

Duke bëre dhe një ekspozitë denigruese, dhe në mënyrë provokuese.

Në kohën që shfaq pandemia, ish-kryeministri i atëhershëm Giuseppe Conte në një dalje në mbrëmje në media zyrtarizoi dy rastet e para të infektimit me koronavirus në Itali, dhe servili Formigli vendosi në fakt të binte në sy me mënyrën e tij, duke reklamuar në studion e tij rrotulla të gatuara nga një restorant kinez ku i ftonte italianët, duke deklaruar “të hamë me qetësi, virusi nuk vjen prej Kinës”.

Më tej Formigli ju sugjeron italianëve se “mund të shkojnë nëpër restorantet kineze, jini racional, besoni në shkencë, besoni tek njerëzit me sens të përbashkët, kjo do të kalojë”.

Deklarata e Formigli nuk ishte për t’u thënë sepse me pas u konstatua se virusi në fakt kishte ardhur nga Kina.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?

Anashkaloni censurën e regjimit të mediave sociale. Na ndiqni përmes Telegramit, thjesht klikoni këtu > https://t.me/patriotikmedia

/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!