fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/ Bankat dhe “Spekulatorët Financiarë”…

Read Time:32 Second

Nga Dritan Kanapari –

Sa herë dëgjoj për Bankat dhe “Spekulatorët Financiarë”, më vjen një përzierje në stomak sepse këta janë njerëzit më parazitë që nuk bëjnë asnjë punë, dhe nuk i japin asgjë shoqërisë (madje e kundërta, bëjnë qedere) — dhe fitojnë me një të shtypur të butonit më shumë nga të gjithë të tjerët të cilët djersisin.

Ai që krijon, që ndërton…që i jep, i sjell zhvillim botës, hallall ti ketë miliardat edhe disa ferrari, Por parazitët e bankave që shpesh marrin mall në këmbim, të marrin shtëpinë, tokën, fabrikën, fermën, jo vetëm letra (para), nuk e përtyp dot.!

/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!