fbpx
Lajmet me te Klikuara

Raporti: Trump dëshiron të prangoset për t’u paraqitur në gjykatë, dhe se nuk i intereson nëse e qëllojnë …

Read Time:2 Minute, 36 Second

Fotoja që shikoni është Fake – Ndërsa çështjet e mundshme ligjore po afrohet, ish-presidenti Trump j’u ka thënë këshilltarëve se ai në të vërtetë dëshiron që të prangoset nëse do të akuzohet dhe arrestohet. Trump madje shkoi edhe me larg duke thënë se nuk i intereson nëse do ta pushkatonin, sepse kjo do të rriste shanset e tij për të fituar presidencën në te tilla rrethanash.

“Këmbëngulja në rritje e Trumpit që ai dëshiron të prangoset dhe duke bëre një shëtitje të mirë duket se vjen nga motivime të ndryshme, duke përfshirë ketu dhe dëshirën e nje projektojë kundërshtimi përballë asaj që ai e sheh si një ndjekje të padrejtë dhe se kjo do të nxiste bazën e tij për fushaten e tij presidenciale 2024”, sipas The Guardian.

Ekipi ligjor i Trump ka shprehur hezitim rreth dorëzimit personal të Trump dhe sugjerojne që ai të lejohet per një dorëzim te qetë javën e ardhshme, dhe me një pamje të largët nga vendi. Ata madje kanë refezuar udhëzimet nga detajet e Shërbimit Sekret të tij në lidhje me rreziqet e mundshme të sigurisë. Megjithatë, Trump i ka hedhur poshtë këto ide.

Ish-presidenti madje arsyetoi se meqenëse do t’i duhej t’i dorëzohej autoriteteve për marrjen e shenjave të gishtërinjve si dhe për ta qëlluar në gjykatë gjithsesi, kjo ate mund ta kthejë atë në një “spektakël”.

Sipas burimeve të Guardian, “Trump e ka refuzuar këtë qasje dhe u ka thënë aleatëve të ndryshëm gjatë fundjavës se nuk i interesonte nëse dikush e qëllonte – ai do të bëhej ‘dëshmor’. e të fitojë presidencën në 2024”.

Trump e ka pozicionuar veten në një mentalitet “fitore me çdo kusht”. Trump përfitoi me shpejtësi nga problemet e tij të mundshme ligjore dhe gjeti një mënyrë për të përfituar prej tyre. Fushata e tij presidenciale 2024 raportoi për Fox News të mërkurën se ata morën 1.5 milionë dollarë donacione nga baza brenda tre ditëve të fundit.

The Guardian raportoi:

Trump është fiksuar gjithashtu se si një aktakuzë mund të jetë një ndihmë për fushatën e tij presidenciale 2024, duke vënë bast se do të tërbonte bazën e tij Maga dhe do të detyronte pjesën tjetër të partisë republikane të binte në radhë për ta mbrojtur atë, në atë që ai e ka karakterizuar tashmë si një ndjekje penale e motivuar politikisht.

Në të kaluarën, publiciteti mbi hetimet politike dhe kriminale ka përfituar nga mbledhja e fondeve nga Trump dhe ka detyruar rivalët republikanë të pengohen mes kritikimit të prokurorëve dhe mbrojtjes së akuzave të pambrojtshme politikisht.

Nëse një aktakuzë e tille i sjell dobi Trumpit për fushatën e 2024-ës, dhe kjo mbetet për t’u parë duke pasur parasysh se fushatat e tij të drejtuara nga ankesat kanë dështuar në ciklet e fundit zgjedhore, me votuesit e pavarur, në veçanti, të rraskapitur nga refrenet e tij të vazhdueshme që rrethojnë hetimet e “gjuetisë së shtrigave”.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!