fbpx
Lajmet me te Klikuara

Prokurori i Qarkut të Manhatanit Alvin Bragg “luftoi” për të marrë jurinë e madhe që të akuzonte Donald Trump, por dështoi …

Read Time:1 Minute, 59 Second

Prokurori i Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg, ka qenë “duke luftuar” për të marrë një juri të madhe për të paditur ish-presidentin Donald Trump, thanë për Daily Mail dy burime të njohura me zyrën e Manhattan DA.

Një burim e quajti rastin e Bragg “të dobët” dhe tha se ai po shkakton një përçarje brenda zyrës së DA. “Ata kanë vështirësi të bindin jurinë që të gëlltisë çështjen. Është një rast i dobët dhe ka shkaktuar përçarje në zyrën e DA.”

Ky zbulim vjen pasi juria e madhe nuk u mblodh të mërkurën për të shqyrtuar akuzat kundër ish-presidentit. Thashethemet kanë qarkulluar për dështimin e tyre për t’u takuar sugjerojnë se prokurorët po luftojnë për të ndërtuar një çështje të fortë kundër Trump.

Dy burimet shpjeguan se juria e madhe u tha juristëve se nuk ishte e nevojshme të paraqiteshin të mërkurën pasi dëgjuan prova në lidhje me çështjen e DA. Një nga zyrtarët e gjykatës në Manhatan tha se juria është planifikuar të takohet të enjten dhe prokurorët “mund të paraqesin një dëshmitar më shumë”.

Ish-presidenti Trump u përplas me Alvin Bragg në një postim në Truth Social të mërkurën. Trump tha se Bragg është një “prokuror mashtrues” i cili “po kalon një kohë të vështirë me jurinë e madhe” dhe inkurajoi Manhattan DA të shpenzojë më shumë “kohë, përpjekje dhe para për të luftuar KRIMIN E DHUNSHËM, i cili po shkatërron NYC-në, dikur të bukur dhe të bukur”. Manhatani i sigurt.”

“Prokurori Mashtrues, i cili po kalon një kohë të vështirë me Jurinë e Madhe, veçanërisht pas dëshmisë së fuqishme kundër tij nga ish-avokati shumë i respektuar i Felon Cohen, po përpiqet të ndërtojë një çështje që nuk është ngritur kurrë më parë dhe në fakt nuk mund të ngrihet.

“Nëse ai do të shpenzonte këtë kohë, dhe te përpiqesh për të luftuar krimin e dhunshëm, i cili po shkatërron NYC-në, Manhatan-in tonë dikur të bukur dhe të sigurt, i cili është bërë një VRIMË KRIMI absolut, dhe qe do të ishte një vend shumë më i mirë për të jetuar!”

https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/110067178275314398

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!