fbpx
Lajmet me te Klikuara

Raporti: Manhattan DA Alvin Bragg i përgjigjet thirrjes së Trump për protesta …

Read Time:2 Minute, 4 Second

Mesazhi i Donald Trump të shtunën, i cili u kërkon mbështetësve të protestojnë kundër akuzës së tij të pritshme, ka tërhequr një përgjigje private nga Prokurori i Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg (D), me një raport që pretendon se ai dërgoi një email të gjithë stafit duke përshkruar “ne nuk tolerojmë përpjekjet për të frikësuar zyrën tonë ose për të kërcënuar”. sundimi i ligjit në Nju Jork”.

Gazetarja e Politico, Erica Orden pretendon se ka akses në misionin privat. Është përsëritur në rrjetet sociale.

Historia e saj tregon se Bragg shkroi: “Partnerët tanë të zbatimit të ligjit do të sigurojnë që çdo kërcënim specifik ose i besueshëm kundër zyrës do të hetohet plotësisht dhe se masat e duhura mbrojtëse janë vendosur në mënyrë që të gjithë 1600 prej nesh të kemi një mjedis të sigurt pune”.

Mesazhi zbuloi më tej se zyra e tij ka qenë duke u koordinuar me Departamentin e Policisë së Nju Jorkut dhe Zyrën e Administratës së Gjykatave, krahu administrativ i sistemit gjyqësor në Nju Jork, ndërsa i ofron zyrës së tij “disa nga nëpunësit më të mirë publikë në vend”.

Sipas Politico, Bragg, i cili ishte i lidhur financiarisht me megadonorin demokrat George Soros në fushatën e tij për DA, shtoi “si me të gjitha hetimet tona, ne do të vazhdojmë ta zbatojmë ligjin në mënyrë të barabartë dhe të drejtë dhe të flasim publikisht vetëm kur është e përshtatshme”. Trump nuk iu referua me emër, me vetëm një referencë kalimtare tangjenciale për “komentet publike rreth një hetimi në vazhdim nga kjo zyrë”.

Siç raportoi Breitbart News, Trump tha të shtunën se pret të arrestohet të martën bazuar në “rrjedhjet e paligjshme” nga zyra e prokurorit të qarkut të Manhattanit, e cila po heton rolin e pretenduar të Trump për paratë e fshehura e të paguara nga Stormy Daniels.

Ish-presidenti u bëri thirrje mbështetësve të tij të protestojnë në dritën e lajmit.

Nëse parashikimi i Trump realizohet këtë javë, do të shënonte herën e parë në histori që një ish-president akuzohet.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!