fbpx
Lajmet me te Klikuara

George Soros ekspozohet si financuesi kryesore i Prokurorit Alvin Bragg për arrestimin e afërt të Donald Trump …

Read Time:5 Minute, 56 Second

Presidenti Donald Trump reagoi ndaj lajmit për arrestimin e tij te marten në Nju Jork, duke theksuar se “udhëheqësi i zyrës së Prokurorit të Qarkut të Manhattan-it financohet nga George Soros”.

Manhattan D.A. Alvin Bragg, të cilit Donald Trump i referohet në postin e tij, u zgjodh në nëntor 2021 me mbështetje indirekte nga miliarderi i krahut të majtë George Soros, i cili i dha 1 milion dollarë PAC Color of Change, e cila i shpenzoi për të zgjedhur Bragg.

The Color of Change PAC është një grup aktivist radikal që e përshkruan veten si “organizata më e madhe në internet e vendit për drejtësinë racore”.

Fox News raportoi se Soros “ka derdhur 40 milionë dollarë në fushatat e avokatëve të qarqeve në mbarë vendin”, duke përfshirë edhe atë të Bragg.

Ish-komisioneri i policisë së Nju Jorkut, Bill Bratton, foli kundër “donacionit prej 1 milion dollarësh që filantropisti me origjinë hungareze Soros i dha komitetit të veprimit politik Color of Change, e cila mbështeti Bragg”, raportoi New York Post.

“Nëse shikoni çdo qytet në Amerikë që ka krime të dhunshëm dhe shtohet çrregullimi… cili është i vetmi emërues i përbashkët?” tha Bratton. “Avokatët e rretheve, pothuajse të gjithë financohen në mënyrë fenomenale nga George Soros.”

New York Post raportoi se “Soros dhuroi gjithashtu 1 milion dollarë për fushatën e suksesshme të DA të Alvin Bragg në Manhattan, duke derdhur paratë përmes komitetit të veprimit politik Color of Change”.

The Gothamist raportoi se: “Color of Change PAC, eshte një grup që nga viti 2016 qe ka mbështetur me sukses prokurorët me mendjen reformuese në të gjithë vendin nga Filadelfia në Michigan në Atlanta, dhe njoftoi se do të grumbullonin 1 milion dollarë përmes komitetit të tyre të veprimit politik për të vënë drejt postime, kërkime dhe shërbime telefonike në emër të Bragg.”

Shoqata Kombëtare e Policisë akuzoi Sorosin për financimin e “prokurorëve ultra të majtë si Alvin Bragg (New York City), Kim Foxx (Chicago), Larry Krasner (Philadelphia) dhe George Gascon (Los Angeles)” dhe fajësoi fushatën për nxitjen e dhunës. krimi.

Ngjyra e ndryshimit miratoi Bragg, duke u mburrur:

Përditësimi: Manhattan DA Alvin Bragg fitoi zgjedhjet e përgjithshme të nëntorit 2021 me mbi 83% të votave. Ai mori detyrën më 1 janar 2022 dhe mandati i tij aktual përfundon më 1 janar 2026.

Alvin Bragg (D) është një avokat me përvojë dhe një ish-zëvendës kryeprokuror i përgjithshëm i Nju Jorkut. Për më shumë se njëzet vjet, Bragg është angazhuar për të mbrojtur të drejtat e njujorkezëve pa status apo pushtet. Ai po kandidon për t’u bërë Prokurori i ardhshëm i Qarkut në Manhatan për të sjellë përvojat e tij profesionale dhe të jetuara në ballë të reformës së drejtësisë penale. Nëse zgjidhet, Bragg do të bëhet i pari Prokurori i Qarkut Zi që do të drejtojë zyrën e Manhattan DA.

Si një banor i përjetshëm i Harlemit dhe i vetmi zezak në këtë garë, Alvin Bragg ka pasur takime të drejtpërdrejta me sistemin ligjor penal që i kanë dhënë formë të kuptuarit të tij për padrejtësitë dhe kanë informuar pozicionet e tij politike.

I rritur në Harlem, Bragg përjetoi dhe dëshmoi dhunën nga dora e parë. Si një djalë adoleshent, Bragg u ndalua dhe u kërcënua vazhdimisht nga NYPD, duke përfshirë 3 herë me armë. Ai ka parë të dashurit e arrestuar dhe ka hapur shtëpinë e tij për të mbështetur një anëtar të ngushtë të familjes pas burgosjes.

Tani, Bragg ka një mundësi të bëhet famëkeq në SHBA. historia për akuzën e ish-presidentit Donald Trump.

Lidhja e Soros u ngrit nga Twitter i njohur me emrin Catturd, i cili provokoi një përgjigje nga pronari i Twitter, Elon Musk.

“Prokurori i korruptuar i qarkut të qytetit të Nju Jorkut, Alvin Bragg, mori 1 milion dollarë nga Soros në zgjedhjen e tij për NYC DA,” vuri në dukje Catturd.

“Soros gjeti një mundësi të zgjuar arbitrazhi: duke krijuar shumë gara të vogla politike, si DA dhe gjyqtarë, kanë ndikim shumë më të lartë për dollarët e shpenzuar sesa garat e mëdha, kështu që është shumë më e lehtë të ndikohet rezultati,” mendoi ai.

Kështu, aktakuza dhe arrestimi i ardhshëm i Trump do të ishte vetëm një mënyrë tjetër për të majtën radikale të financuar nga Soros për t’u përfshirë në “ndërhyrje në zgjedhje”.

Trump njoftoi të shtunën se “rrjedhjet e paligjshme” nga zyra e Bragg sugjeruan se ai do të arrestohej të martën:

Bragg dyshohet se po përgatitet qe të padisë kandidatin presidencial të GOP “për pagesat e supozuara të parave të fshehura që Trump i bëri si kandidat presidencial në 2016” pornolistit Stormy Daniels, siç raportoi Fox News.

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve Kevin McCarthy ka dalë në mbrojtje të Donald Trump mes raporteve për një aktakuzë të mundshme nga Manhattan D.A.

“Ja ku po shkojmë përsëri – një abuzim i egër i pushtetit nga një DA radikal që lejon kriminelët e dhunshëm të ecin ndërsa ai ndjek hakmarrjen politike kundër Presidentit Trump,” shkroi McCarthy në Twitter.

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve tha: “Unë po i drejtoj komitetet përkatëse që të hetojnë menjëherë nëse fondet federale po përdoren për të përmbysur demokracinë tonë duke ndërhyrë në zgjedhje me ndjekje penale të motivuara politikisht”.

Prokurori i Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg, pritet të ngrejë akuza për krime kundër Trump javën e ardhshme në lidhje me pagesat e bëra në vitin 2016 për të zgjidhur thashethemet për një lidhje jashtëmartesore. Bragg i përmirësoi akuzat nga një klasë kundërvajtëse, e cila është në kontrast të fortë me historinë e prokurorit për reduktimin e akuzave në shumicën e rasteve të tij.

Që nga marrja e detyrës vitin e kaluar, DA Bragg ka ulur rreth 52 për qind të të gjitha rasteve të paraqitura në zyrën e tij. Shumë nga këto raste përfshinin reduktimin e akuzave për krime në kundërvajtje. Nën paraardhësin e Bragg, më pak se 40 për qind e rasteve u reduktuan.

Arrestimi i pritshëm i Trump do të vinte pas një hetimi të dështuar të marrëveshjes së fshehtë të Rusisë, dy fajësimeve pa rrugëdalje, një hetimi të Këshillit të Posaçëm për “dokumentet e klasifikuara” të Trump që duket se janë neutralizuar nga skandali i dokumenteve të klasifikuara më keq të Biden, dhe një hetimi i 6 janarit që nuk ka çuar në asnjë provë thelbësore që Donald Trump bëri thirrje për një “kryengritje”.

Me sa duket, kjo është loja “përshëndetje Mary” që Partia Demokratike e korruptuar po bën thirrje për të mbajtur Donald Trump jashtë Shtëpisë së Bardhë.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!