fbpx
Lajmet me te Klikuara

“Ne nuk e duam Zelensky!” Poshtërim ndërkombëtar i zhurmshëm – Çfarë fshihet pas refuzimit të madh …

Read Time:1 Minute, 58 Second

Një vit pas shpërthimit të luftës në Ukrainë, gjërat kanë ndryshuar përfundimisht. Vetë italianët, të gatshëm për të dërguar armë, për të vendosur sanksione ndaj Rusisë dhe janë në favor të mbështetjes së Ukrainës, tani kanë ndryshuar shumë mendje, duke kuptuar se shkaku është në fakt tërësisht SHBA dhe se nuk ka të bëjë pak me ne.

Në fakt, ne thjesht e humbëm atë. Faturat janë trefishuar, na ka mbaruar gazi, jemi më të varfër, ekonomia jonë është në rrënim… dhe pse? Për çfarë? Të favorizojë interesat e SHBA nga pikëpamja gjeopolitike dhe nga pikëpamja e tregut të gazit . Në të gjithë këtë, edhe imazhi i heroit që ata ndërtuan rreth Volodymyr Zelenskyka ndryshuar rrënjësisht. Edhe ndërkombëtarisht. Dhe një sinjal i qartë vjen edhe nga Nata e Oscars . Sipas raporteve të Variety, në fakt, presidentit të Ukrainës iu mohua leja për t’u shfaqur në video gjatë mbrëmjes së dhënies së çmimeve Oscar.

Zelensky rezulton të jetë shumë i zhgënjyer me këtë vendim, sepse ai shpresonte të merrte video mesazhin e tij në transmetim. Por video-mesazhi i presidentit ukrainas nuk do të transmetohet drejtpërdrejt në ABC të dielën në mbrëmje . Sipas versionit të Variety , ende i pa mohuar apo konfirmuar nga Akademia e Filmit që organizon mbrëmjen e Oscars , kërkesa e liderit ukrainas për t’u shfaqur në video gjatë ceremonisë së premierave më të lakmuara të filmave do t’i ishte kthyer. dërguesi pa shumë kënaqësi.

Ndrysho linja, asnjë mesazh video për Zelensky

Dhe kështu Zelensky do të duhet të heqë dorë nga mesazhi i tij video . Çështja është e rëndë si për imazhin e tij personal, ashtu edhe për gjithë propagandën e Kievit . Edhe në SHBA, në fakt, ka një rënie të dukshme të mbështetjes publike për kauzën ukrainase. Kohët kur Zelensky u shfaq në video në Festivalin e Filmit në Berlin për prezantimin e “Superfuqi”, dokumentari për të i xhiruar nga aktori dhe regjisori Sean Penn duket shumë i largët . Zelensky ishte pritur gjithashtu në festivalet e Kanës dhe Venecias, si dhe në çmimet Grammy. Tani, megjithatë, era po ndryshon dhe refuzimi i pjesëmarrjes së tij në Oscar është një tjetër shenjë.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!