fbpx
Lajmet me te Klikuara

Dr. Fauci pasi u kap duke u dhënë ryshfet ekspertëve mjekësorë – Tani pretendon se dalja e Covid-19 nga laboratori konsiderohet si një “ndodhi e natyrshme”… (VIDEO)

Read Time:2 Minute, 59 Second

Dr. Anthony Fauci pohoi të shtunën se nëse një dalja nga laboratori të koronavirusit përkufizohet si një person që është i infektuar në natyrë, dhe kjo është sjellë në një laborator, ku është studiuar dhe më pas ka dalë nga laboratori, atëherë kjo mund të konsiderohet si një ” dukuri natyrore.”

Fauci ju bashkua Jim Acosta të CNN për të diskutuar dhe minimizuar “teorinë e daljes së virusit nga laboratori”, me teorinë se përhapja e virusit Covid-19 u shkaktua nga eksperimentet e kryera në laboratorin e Wuhan.

“Një rrjedhje laboratorike mund të jetë se dikush ishte në natyrë, ndoshta duke kërkuar lloje të ndryshme virusesh si te lakuriqit të natës, dhe u infektua, dhe kur shkoi në një laborator qe po studiohej, më pas ka dal nga laboratori. Por nëse ky është përkufizimi i rrjedhjes së laboratorit, atëherë kjo është ende një dukuri natyrore, “tha Fauci.

Një mundësi tjetër, sipas Fauci, është që virusi doli aksidentalisht nga një laborator pasi u mor nga mjedisi.

“Mundësia tjetër është që dikush të infektohet nga një virus ne mjedis që në fakt nuk përhapet shumë mirë tek njerëzit por e manipulon pak, dhe aksidentalisht ikën ose infekton aksidentalisht dikë tjeter, dhe më pas ju merrni një infektim.

Këto janë mundësitë kur ju po flisni për rrjedhje laboratorike,” vazhdoi ai.

Fauci deklaron se nuk ka pasur rrjedhje laboratorike që kanë rezultuar në pandemi globale.

“Nuk ka rrjedhje laboratorike që kanë çuar në pandemi, kështu që ka pasur aksidente në laboratore. Kjo ndodh me ndërprerje. Ne kemi pasur përvoja me këtë në kohët moderne, kohët e fundit, por nuk ka pasur kurrë një situatë ku një virus të shpëtonte nga një laborator dhe që ky është një virus krejt i ri që askush nuk e ka parë ndonjëherë më parë që të çonte në një pandemi.

Kjo nuk ka ndodhur”, tha ai.

Në fillim të këtij muaji, Nënkomiteti i Përzgjedhur i udhëhequr nga GOP për Pandeminë e Koronavirusit lëshoi ​​një memo, “Dëshmi të reja që rezultojnë nga hetimi i Nënkomitetit të Përzgjedhur në Origjinën e COVID-19 – “Origjina Proksimale e SARS-CoV-2” duke cituar prova që sugjerojnë Anthony Fauci ishte prapa hartimit të ‘Origjinave Proximale’ në një përpjekje për të shtypur teorinë e rrjedhjes së laboratorit.

Ish-drejtori i CDC-së Dr. Robert Redfield konfirmoi gjatë dëshmisë se ai ishte përjashtuar dhe mbajtur jashtë vëmendjes nga Dr. Tony Fauci në fillim të shkurtit 2020, pasi ai sugjeroi se virusi COVID-19 kishte rrjedhur nga një laborator dhe nuk vepronte si një fenomen natyral. Koronavirusi SARS.

Dr. Redfield besonte se COVID vinte nga një laborator, kështu që Fauci e përjashtoi atë nga telefonatat që herët pasi ai bindi mjekët e tjerë të qëndronin me të duke dhënë miliona dollarë grante kërkimore.

Senatori Rand Paul besonte se Dr. Fauci bëri gjithçka që mundi për të fshehur të vërtetën rreth origjinës së COVID-19.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!