fbpx
Lajmet me te Klikuara

Holandë: Policia arreston 700 radikalë të klimës -Aleatia e Greta Thunberg “Rebelimi i zhdukjes”… (Video)

Read Time:1 Minute, 20 Second

Të shtunën pasdite, radikalët klimatikë të Rebelimit të Zhdukjes bllokuan një tunel autostrade në Hagë, Holandë. Policia vendosi makinat me uje dhe lagu mbi 3,000 eko-terroristë për t’i larguar nga vendgjarja. Si rezultat, rreth 700 persona u arrestuan.

Pavarësisht arrestimeve, radikalët e Rebelimit të Zhdukjes u zotuan se do të vazhdojnë protestat e tyre, duke kërkuar fundin e lehtësirave të taksave nga qeveria për kompanitë e lidhura me lëndët djegëse fosile.

Në fillim të kësaj jave, gjashtë aktivistë të Rebelimit të Zhdukjes u arrestuan nga autoritetet me dyshimin për rebelim të lidhur me thirrjet për të organizuar protestën.

Rebelimi i zhdukjes është motra radikale e lëvizjes së Greta Thunberg për të Premten për të Ardhmen. Qëllimi i tyre kryesor është të detyrojnë të gjitha qeveritë federale të shpallin një emergjencë klimatike dhe të zvogëlojnë emetimet e gazeve serrë në zero deri në vitin 2025. Siç kishte raportuar më parë RAIR Foundation USA.

Rebelimi i zhdukjes radikal i majtë kërkon të shkatërrojë “kapitalizmin” duke përdorur ngrohjen globale të shkaktuar nga njeriu si mjetin e tyre. Ashtu si Green Deal i drejtuar nga socialistët propozon që përfundimisht të heqin qafe aeroplanët dhe mishin e viçit, Extinction Rebellion dëshiron të heqë qafe makinat, avionët, mishin e viçit dhe madje dëshiron të heqë aftësinë tuaj për t’u ngrohur shtëpinë tuaj.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!