fbpx
Lajmet me te Klikuara

Gazeta “La Verita” zbulon komunikimin e Ministrit Italian të shëndetësisë dhe të kryetarit të komitetit shkencor – “Duhet ti fusim frikën, për të imponuar masat …(Video)

Read Time:2 Minute, 10 Second

Gazeta “La Verita” ka zbuluar një skandal të tmerrshëm ku Ministrit Italian i shëndetësisë Roberto Speranza gjatë periudhës kur doli virusi Covid-19 në bashkëpunim me kryetarin e komitetit shkencor kanë kryer një krim kundra qytetarëve italian.

Ministri Italian i shëndetësisë gjate kesaj periudhe ka komunikuar me kryetarin e komitetit shkencor për të koordinuar masat anti-kovid, dhe ku gjatë bisedes, kryetari i komitetit shkencor i thotë ministrit që të fillojmë të hapim disa industri dhe të punojnë se gjendja duket mirë dhe Lock-Downi nuk do ta mbajmë më shumë se një muaj.

Ministri Italian i shëndetësisë Roberto Speranza

Ndërsa Ministri i thotë atij se duhet të mbash të dhënat e para me kurbën në maksimum dhe se nuk duhet të qetësohen njerëzit ngase masat shtrënguese do vazhdojne.

Pergatitur nga Gazetari Dritan Kanapari:

Me poshte është permbajtja e artikullit në gazetën “La Verita” e shoqeruar dhe me videon perkatese me titull “Duhet ti fusim frikën, për të imponuar masat” …:

Kanë dalë komunikimet e Ministrit Italian të shëndetësisë kur fliste me kryetarin e komitetit shkencor për të koordinuar masat anti-kovid.

Kryetari i thotë ministrit që të fillojmë të hapim disa industri të punojnë se gjendja duket mirë dhe Lock-Downi nuk do ta mbajmë më shumë se një muaj. – Ndërsa Ministri i thotë atij se duhet të mbash të dhënat e para me kurbën në maksimum dhe se nuk duhet të qetësohen njerëzit ngase masat shtrënguese do vazhdojne.

Kryetari i thotë dakord. (pra çdo gjo me urdhër, pavarësia e institucione zero, dhe janë mashtru njerëzit siç e kemi thënë prej 2.5 vitesh)

E njejta ka ndodhur edhe me minisrrin Britanik të shëndetësisë (pak e çuditdhme ësht sesi po dalin keto chate komunikime në të njejtën kohë)

Ka dy versione: 1) – Mund të thuhet padyshim që këta Ministra e Politikanë janë agjentë (vegla) të globalistëve të DAVOS që duan të zbatojnë axhendën e tyre “grand rezet”, pra ndër të tjera strategjia e kontrollit të njerëzve që të binden dhe të ulin kokën sa herë bie çanga e heqjes së vazhdueshme të lirive tona.

Dhe kjo, do të mjaftonte per ti var në litar,.. në burg po e po!

Ndërsa versioni i dytë, që këta po përdorin në gjykata që ju shpëton bythen, po thonë se ne kishim frikë, e besuam vërtetë rrezikshmërinë e virusit.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!