fbpx
Lajmet me te Klikuara

E ardhmja e tmerrshme që po krijohet në laborator: “Çiftet e të njëjtit seks, nuk do të kenë më nevojë për nënat për të pasur fëmijë” …

Read Time:2 Minute, 6 Second

Që nga fillimi i Covid, po shikojmë shohim gjithnjë e më e qartë se si kjo shkenca e kapur po bëhet një mjet i dobishëm për “Njerëzit e Elitës Botërore” për të na imponuar modele të reja,si stile të reja jetese, stile të reja ushqimi … dhe gjithashtu paradigma të reja sociale dhe antropologjike.

Nga teoria gjinore e këtej, humnera në të cilën po na hedhin po zgjerohet gjithnjë e më shumë, drejt një “bote të re” (për të cituar Huxley-n) ku nënat nuk do të kenë më nevojë për të pasur fëmijë . Fantashkencë? konspiracion? Absolutisht jo, procesi tashmë ka filluar. Ja pse historia e ardhur nga Japonia , ku një grup shkencëtarësh njoftuan se kishin krijuar minj me dy baballarë biologjikë, ju bën të dridheni ky fakt., duke gjeneruar ovula nga qelizat mashkullore. Kjo po fillon me minjtë dhe do përfundoje me burrat. “Ky është rasti i parë i prodhimit të ovociteve të forta të gjitarëve nga qelizat mashkullore,” deklaron i entuziazmuar Katsuhiko Hayashi , i cili drejtoi punën në Universitetin Kyushu.

Puna japoneze e minjve me dy baballarë në fushën e vezëve dhe spermës së rritur në laborator konsiderohet si pioniere ndërkombëtare.

Hayashi argumentoi pa shumë shqetësim se tani do të jetë teknikisht e mundur të krijohet një vezë e qëndrueshme njerëzore nga një qelizë e lëkurës mashkullore brenda një dekade. Ai e tha këtë në Samitin e Tretë Ndërkombëtar të Redaktimit të Gjenomit Njerëzor në Institutin Francis Crick në Londër. Si gjithmonë, për të maskuar manovrat e mëdha pas këtyre projekteve, zgjidhen momente të rëndësishme nga pikëpamja etike për të mashtruar masat . Preteksti, në këtë rast, është lufta kundër infertilitetit. Por në realitet…

Kështu, çiftet e të njëjtit seks do të mund të kenë një fëmijë biologjik

Puna e Hayashit dhe ekipit të tij mbi minjtë me dy baballarë është vlerësuar si një mundësi e madhe në fushën e riprodhimit. Në realitet, qëllimi përfundimtar është të lejohen çiftet e të njëjtit seks të kenë një fëmijë biologjik së bashku. Kjo është “inxhinieri gjenetike”. Një fjalë që të bën të dridhesh vetëm kur e dëgjon. Prandaj, ne po përballemi me të parën here në histori në të cilën vezët e qëndrueshme rriten nga qelizat mashkullore. Shtrirja e këtij zbulimi ka të njëjtin qëllim si ai për klonimin .

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!