fbpx
Lajmet me te Klikuara

Regjimi Biden hakmerret ndaj Elon Musk, i kërkon “të identifikojë të gjithë gazetarët” duke iu dhënë akses në skedarët në Twitter – Musk i përgjigjet …

Read Time:2 Minute, 17 Second

Pasi tentoi sulmin ndaj Amendamentit të Parë, Regjimi Biden tani po kërkon që Elon Musk të shpjegojë pse ai u dha gazetarëve akses në “Dosjet e Twitter”.

FTC e Bidenit u hakmor kundër Elon Musk dhe kërkoi që ai të jepte emrat e gazetarëve dhe dokumente të tjera të mbrojtura nga Amendamenti i Parë.

FTC dëshiron të vërë nën betim Elon Musk!

Wall Street Journal raportoi:

Komisioni Federal i Tregtisë ka kërkuar që Twitter Inc. të kthejë komunikimet e brendshme në lidhje me pronarin Elon Musk, si dhe informacione të detajuara në lidhje me pushimet nga puna – duke përmendur shqetësimet se reduktimet e stafit mund të rrezikojnë aftësinë e kompanisë për të mbrojtur përdoruesit, tregojnë dokumentet e shikuara nga Wall Street Journal.

Në 12 letrat e dërguara Twitter-it dhe avokatëve të tij që nga marrja e zotërimit të zotit Musk më 27 tetor, FTC i kërkoi gjithashtu kompanisë të “identifikojë të gjithë gazetarët” të cilëve u është dhënë akses në të dhënat e kompanisë dhe të sigurojë informacion në lidhje me lançimin e shërbimit të rinovuar të abonimit Twitter Blue. tregojnë dokumentet.

“Ky është një sulm i egër ndaj Amendamentit të Parë”, tha gazetari Michael Shellenberger të martën.

“Mezi pres ta diskutoj këtë drejtpërdrejt me anëtarët e Kongresit të enjten në mëngjes”, tha Michael Shellenberger.

Elon Musk iu përgjigj përpjekjes së fundit të regjimit Biden për ta ngacmuar për zbulimin e së vërtetës: “Një rast i turpshëm i armatosjes së një agjencie qeveritare për qëllime politike dhe shtypje të së vërtetës!”

Kujtojmë, Michael Shellenberger ishte një nga gazetarët e shumtë të cilëve iu dha akses në “Twitter Files”.

“Dosjet në Twitter” ekspozuan tejkalimin dhe censurën e qeverisë ndaj amerikanëve.

Dosjet në Twitter ekspozuan listat e zeza të sponsorizuara nga shteti, ekspozuan mediat e majta ekstreme, lobimin e Big Pharma për të mbyllur kritikat e vaksinave, gënjeshtrat e Covid, gënjeshtrat e Russiagate, përfshirjen e Komunitetit të Inteligjencës dhe më shumë.

Si ndryshon regjimi i Bidenit nga CCP?

Javën e kaluar PKK kërcënoi Elon Musk pasi ai guxoi të pajtohej publikisht se Covid-19 ishte një produkt i kërkimit të fitimit të funksionit të Fauci në laboratorin e Wuhan.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!