fbpx
Lajmet me te Klikuara

Profecia e Caracciolo-s: “SHBA e gatshme për një luftë të re shkarkon Zelenskin” (VIDEO)

Read Time:1 Minute, 47 Second

Një luftë që duhet të kishte zgjatur disa javë, sipas asaj që u parashikua fillimisht nga analistët, por kjo po vazhdon edhe sot, duke alternuar momentet e dukshme të relaksimit mes dy pretendentëve me tensione të papritura.

ME TEJ MUND TE LEXONI:

Shumë ekspertë vazhdojnë të vënë në dyshim fundin e luftës në Ukrainë, e cila filloi me pushtimin e ushtrive ruse.

Por përfundimi tani më në fund mund të jetë afruar.

Sipas Lucio Caracciolo , drejtor i revistës Limes , vullneti i Shteteve të Bashkuara mund të ndikojë në konflikt. Shtëpia e Bardhë dëshiron të arrijë një armëpushim të shpejtë, por vetëm të jetë në gjendje të përqendrohet në një tjetër konfrontim të mundshëm të përshkruar tashmë në horizont.

I ftuar Në 4 mars Në programit Otto e Mezzo , E drejtuar nga Lilli Gruber në La7 , Caracciolo shpjegoi SE: “Amerikanët do të kishin vendosur që ta shkurtonin luftën në Ukrainë” dhe në këtë mënyrë, SHBA-ja do të kishte shume kohë dhe burime për t’i kushtuar vemendjen një armiku tjetër që eshte Kina.

Arsyetimi i një prej analistëve kryesorë gjeopolitikë ndërkombëtarë ishte si vijon: “Për ta, problemi i Kinës është më i rëndësishëm se ai i Rusisë. Industria ushtarake amerikane nuk mundet brenda natës, me vendim të Presidentit Biden , të prodhojë atë që do të duhej për të armatosur ukrainasit përtej një kufiri të caktuar”.

Sipas Caracciolo-s, Pentagoni mund të arsyetojë në këtë mënyrë: “Ne përfundimisht do të bëjmë luftë me Kinën, jo me Rusinë, kështu që pse duhet të heqim dorë nga armët për të luftuar Rusinë nëse atëherë nuk kemi asgjë në magazinë nëse bëjmë luftë me Kinën? “.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!