fbpx
Lajmet me te Klikuara

Filipine: Gjykata lëshon urdhër – arresti ndërkombëtar për Bill Gates për “vrasjet me paramendim” lidhur me përhapjen e vaksinës …

Read Time:2 Minute, 10 Second

Një gjykatë në Filipine ka lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar për Bill Gates, si pjesë e një hetimi për përhapjen e vaksinimit Covid-19 në vend.

Vdekjet janë rritur shume si pasojë e aksionit të vaksinimit në Filipine ku me mijëra qytetarë po vdesin pa pasur asnjë sëmundje dhe ku të tjerë janë të lënduar dhe të gjymtuar, sipas prokurorëve.

Gjykatësi tha se Bill Gates, si themelues i Fondacionit Bill dhe Melinda Gates, po “kërkohet në lidhje me mijëra vdekje, një numër i cili nuk mund të vlerësohet aktualisht dhe qe është i sigurt se do të rritet në mënyrë eksponenciale me kalimin e kohës”.

Filipinet e kishin ndaluar tashmë hyrjen e Bill Gates në vend e tyre qysh në vitin 2016 dhe i kanë kërkuar Interpolit që të transmetojë urdhër-arrestin si një “njoftim të kuq” për forcat e tjera policore në mbarë botën, një kërkesë kjo që deri më tani ka mbetur e paplotësuar.

Ndiqni videon: WEF thotë se është koha për të legalizuar seksin dhe martesat me kafshët për të promovuar përfshirjen.

Gjykata e Krimeve të Rëndshme në Manila lëshoi urdhrin për arrestimin e Gates sipas nenit 248 të kodit penal të rishikuar (RPC), i cili parashikon një dënim minimal prej 20 vitesh e një ditë.

Lajmi u prit menjëherë me një superurdhër të lëshuar nga Fondacioni Gates, i cili parandalon mediat në juridiksionet përkatëse të raportojnë për urdhërarrestin ose ekzistencën e superurdhërimit derisa çështja të zgjidhet.

Filipinet kanë një histori të veprimeve gjyqësore kundër agjencive ndërkombëtare që shtyjnë vaksinat në territor.

Në vitin 1995, Filipinet akuzuan agjencinë e OKB-së UNICEF për një fushatë të fshehtë sterilizimi në territor. Shteti fitoi një urdhër gjykate që ndalonte një program tetanozi të UNICEF-it që përdorte vaksinën e tetanozit të lidhur fshehurazi me një ilaç për abortin. Vaksinat kundër hCG-së ishin gjetur gjithashtu në të paktën katër vende të tjera.

Një zëdhënës i Fondacionit Gates nuk pranoi të komentonte urdhrin e arrestit të enjten, duke i thënë radios lokale: “Ky është një keqkuptim që ne do ta kemi hekurosur”.

Ndiqni videon: WEF dëshiron të lobotomizojë racën njerëzore për t’u bërë antena 6G

Burimi: https://newspunch.com/bill-gates-arrest-warrant-issued-in-philippines-for-premeditated-murder-linked-to-vaccine-roll-out/?fbclid=IwAR2uDpUkxFYtAEhd0p0_ANpbUHwL6OjGE-yQD6Er2OW1nTl7gIM5I_N2rFo

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!