fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ata po përpiqen të na vrasin? Mishi i krijuar në laborator, i mbështetur nga Bill Gates ka qeliza kanceri dhe mund të shkaktojë probleme shëndetësore të frikshme …

Read Time:3 Minute, 9 Second

Nga Cullen Linebarger –

Ndonjëherë duhet të pyesësh veten se çfarë po bëjnë globalistët. Një raport nga Bloomberg në fillim të këtij muaji zbuloi se mishi i rritur në laborator i mbështetur fuqishëm nga Bill Gates ka qeliza kanceroze.

Mos u habit ju sigurisht që po e lexoni saktë: Ju po konsumoni tumoret e lavdëruara të kancerit duke pertypur mish të rremë.

Joe Fassler, autori i investigimit, zbuloi se disa kompani të mishit të rritur në laborator po prodhojnë atë që ata e quajne “qeliza të pavdekshme”. Këto qeliza, në disa raste, janë plotësisht kanceroze.

Ylli i madh i kësaj është se qelizat normale të mishit nuk vazhdojnë të ndahen përgjithmonë. Për t’i bërë kulturat qelizore të rriten me ritme mjaft të mëdha për të fuqizuar një biznes, disa kompani, duke përfshirë Big Three, te cilat po përdorin në heshtje ato që quhen qeliza të përjetësuara, diçka që shumica e njerëzve nuk e kanë ngrënë kurrë me qëllim.

Qelizat e pavdekshme janë një element kryesor i kërkimit mjekësor, por ato janë, duke folur teknikisht, parakanceroze dhe mund të jenë, në disa raste, plotësisht kanceroze.

Pavarësisht kësaj, shkencëtarët kryesorë pohojnë se nuk mund të sëmureni nga kanceri kur hani mish të rremë.

Nëse do të donim, mund të hanim tumore malinje të pulës. “Kjo në thelb eshtë e pamundur që një qelizë nga një specie të fitojë një bazë në indet e një specie tjetër,” thotë Dr. Robert Weinberg. “Pra, edhe nëse dikush do të merrte qeliza shumë malinje nga një lopë dhe do t’i pinte ato, nuk e kuptoj se cili do të ishte problemi.”

FDA, siç është raportuar më parë pohoi se mishi i laboratorit ishte i sigurt për t’u ngrënë në nëntor.

Problemi me këtë supozim sipas National Pulse, është se këto “linja qelizore të përjetësuara” riprodhohen përgjithmonë, ashtu si kanceri. Kjo do të thotë se ata janë efektivisht kancer.

Këto linja qelizore janë përdorur në kërkime shkencore, por kurrë më parë për të prodhuar ushqim. Pra, pohimet e shkencëtarëve se qelizat e kancerit në mishin e rritur në laborator nuk mund të shkaktojnë kancer nuk bazohen saktësisht në informacione faktike.

Ne gjithashtu nuk mund të harrojmë atë që ndodhi gjatë pandemisë COVID-19 kur ekspertët gënjeheshin në kthesa të shumta dhe u kushtuan miliona punëtorëve punën dhe madje jetën e tyre. Besimi ndaj tyre për çështjet shëndetësore mund të jetë i diskutueshëm.

Kanceri nuk është i vetmi rrezik potencial nga ngrënia e mishit të rremë. Fondi i Mbrojtjes së Shëndetit të Fëmijëve raportoi mbi një studim nga Impossible Foods në shtator, i cili tregoi se minjtë kishin komplikime serioze si shtimi i pashpjegueshëm i peshës dhe anemia.

Në vitin 2019, kompania prodhuese, Impossible Foods, aplikoi për leje për të tregtuar burgerin në BE dhe MB.

Megjithatë, rezultatet e një studimi të ushqyerjes së minjve të porositur nga Impossible Foods dhe i kryer me SLH sugjerojnë se burgeri mund të mos jetë i sigurt për t’u ngrënë.

SLH është substanca që i jep hamburgerit shijen e tij të mishit dhe e bën të duket se rrjedh gjak si mishi kur pritet. Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) fillimisht refuzoi të nënshkruante për sigurinë e SLH kur u afrua për herë të parë nga kompania.

Rezultatet e studimit të ushqyerjes me minjtë sugjerojnë se shqetësimet e agjencisë ishin të justifikuara. Minjtë e ushqyer me SLH me prejardhje nga maja GM zhvilluan ndryshime të pashpjegueshme në shtimin e peshës, ndryshime në gjak që mund të tregojnë fillimin e inflamacionit ose sëmundjes të veshkave dhe shenja të mundshme të anemisë./TheGatewayPundit

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!