fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ankesa e Maurizio Belpietro/ “Ngrihet komisioni hetimor, Covid në rrezik” – “Ndërhyn qeveria Meloni”…

Read Time:2 Minute, 17 Second

Për menaxhimin e pandemisë, shumica e ka për detyrë të vazhdojë, derisa të konstatohet qartë se cilat gabime janë bërë dhe sa na kanë kushtuar. Kjo është ftesa e nisur përmes faqeve të së Vërtetës nga Maurizio Belpietro drejtuar qeverisë Meloni , duke i kujtuar sesi në Britaninë e Madhe nisën hetimet për gabimet e bëra edhe para përfundimit të urgjencës Covid.

Dhe ata sqaruan sesi ekzekutivi britanik lëvizi keq dhe vonë, me komitetet shkencore të paaftë për të garantuar transparencën që u kërkohej dhe një seri të gjatë zgjedhjesh të dyshimta të diktuara nga konfuzioni. Në Shtetet e Bashkuara, kryetari i ri republikan i Dhomës së Përfaqësuesve, Kevin McCarthyka njoftuar se nga ana e saj do të ketë për detyrë të hetojë shfrytëzimin e mundshëm politik të emergjencës nga agjencitë federale.

Me një dëgjim të Anthony Fauci , njeriu që diktoi strategjinë shëndetësore, tashmë të planifikuar. Në shume shtete si dhe ne Itali, nga ana tjetër, është ende e vështirë për të marrë njohuri.

LEXONI ME TEJ:

Ka pasur shumë diskutime muajt e fundit për mundësinë e krijimit të një Komisioni Hetimor për të hedhur dritë mbi menaxhimin e pandemisë. Por sipas Belpietro , të njëjtat parti që kanë mbështetur qeveritë Conte dhe Ministrin e Shëndetësisë Roberto Speranza “nuk duan të dëgjojnë për këtë”, me Pd dhe M5S që janë anuar kundër tij.

Megjithatë, sipas Belpietro-s , do të kishte shumë gjëra për t’u eksploruar : “Nuk po flas vetëm për vonesat në krijimin e zonave të kuqe në luginat e Bergamos, por edhe për çështje më të bazuara. Prokurorët kanë hapur hetimet për blerjet e maskave dhe pajisjeve të tjera shëndetësore, në mes të urgjencës janë blerë karroca me rrota dhe më pas janë hedhur për shkak se ishin të padobishme, për të mos folur për malet e vaksinave që përfunduan në magazinë dhe ishin të papërdorshme sepse. kishin skaduar.

Më pas do të kishte një diskutim për dobinë (ose dëmshmërinë) e bllokimit, me kompanitë e detyruara në falimentim. Ashtu si duhet të konstatohen arsyet shkencore që qëndrojnë pas dëshirës për të detyruar familjet të vaksinohen. Së fundi, do të ishte mirë të bënim pyetje në lidhje me Green Pass : a ishte një instrument i mbështetur nga arsye të vlefshme politike dhe shëndetësore? A ka shkelur të drejtat e njohura me Kushtetutë? Me pak fjalë, ka shumë arsye për ngritjen e një Komisioni. “Por Pd dhe M5S janë kundër”.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni në Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia si dhe Twitter: https://twitter.com/PatriotikMedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!