fbpx
Lajmet me te Klikuara

Edvini i Sorosi-t nuk e bën dot rolin e një diktatori, sepse diktatori ka më shumë dinjitet në shtetformimin e tij …

Read Time:5 Minute, 35 Second

Nga Redaksia –

Vite më parë në fushatën elektorale të 2013 Edvini i Sorosit – Edvin Rama i mashtroi shqiptarët me lojëra fjalësh të tipit mashtrues ordiner i programuar nga stafi i George Sorosit.

Rama për t’u dukur si nje njeri me vizion dhe qe gjoja e donte demokracine, luajti rolin e viktimes duke manipuluar dhe shtuar urrejtjen për PPSH-e të Babait të vete,me idenë e transformimit të Partinë Socialiste duke ja adaptuar emrin në Rilindje Sorosiane, gjithmone me urdher nga larte per te instaluar ato qe Sorosi ka programuar per shqiperine.

Dhe fill mbase kesaj pikërisht ne momentin qe Rama i Sorosit kapi pushtetin, filloi të shkatërronte çdo gjë tek partia socialiste ku sot pa asnje medyshje është kapua i saj.

Edvini i Sorosit pasi mori pushtetin largoi dhe deformoi plotësisht PS-në e dikurshme duke ruajtur “simpatinë” tek PPSH-së, nostalgjinë e saj elektorale akoma dhe me të fuqishme kryesisht në jug të Shqipërisë, tek moshataret si dhe kudo ku ka nostalgjikë pikërisht te PPSH-së dhe manjaket e PKSH-së.

Tashmë “Rilindja” e Rames është suksesi më i madh i Sorosit, ajo eshte mrekullia e gjenerates që Enver Hoxha e thoshte dikur: njeriu ynë i ri vepra më e shkëlqyer e partisë.

Ja pra çdo të thotë “socialist në Rilindjen e Ramës” ku te rinjte e te rejat si dhe gra e burra patronazhiste, bythelepirsa te pa skrupuj, pa frena po shquhen si në grabitje pasurishe ashtu dhe në krye të “terrorit” propagandistik dhe financiar ekonomik të këtij kombi, keta bythelepirsa patronazhiste janë per Ramen vlera me e madhe e Rilindjes.

Te gjithe keta janë me origjinën më bastarde te PPSH, jane klyshet e Bllokut komuniste dhe kryesisht te “zonës së parë operative”, si dhe të afërm me ish-sigurimin e shtetit komunist.

Sot Rama nuk pyet per asnje Parti apo gjoja Opozite te Berishe sepse ai nuk pyet as për statute dhe as për rregulla loje dhe aq më pak për demokraci të brendshme. Koncepti i tij mbi demokracinë është “sundimi me çfarëdolloj mënyre, mjafton që pasurimi dhe afera të mos pengohen”. Ai ka krijuar tashmë kastën e “njeriut të ri” që nuk e quan kështu – por “Rilindje”. Për të sunduar dhe për të fituar ajo, i duhej pa tjeter selia e PS-se.

Dhe këtë fitore Rama i Sorosit e ka arritur plotësisht.

Rilindja e Ramë Sorosit dhe njerëzve të tij me origjinë dhe trashëgimi plotësisht PKSH…Vetëm me idetë e saj, me perversitetin e saj politik, sundimin e saj kanceroz, do të mund ta mbajë dhe për disa vite të tjera – pushtetin duke i mashtruar shqiptaret sic i mashtroi ne 2013-ten

Prandaj boll me fjalet Edvin Sorosi-t DIKTATOR, Rama i Sorosit nuk e bën dot rolin e një “Diktatori” sepse një diktator ka më shumë dinjitet në shtetformimin e tij, per ne Rama eshte nje mashtrues ordiner i elites boterore …

PO JU S’JELL DISA NGA MASHTRIMET E EDVIN SOROSIT PERPARA SE TE MERRTE PUSHTETIN:

Në 2013 Rama i’u premtoi shqiptarëve rivendosjen e rendit, duke thene se për 300 ditë do e kthente Policinë e Shtetit në detyrë dhe se do garantonte sigurine brenda 300 diteve e para.

Ju premtoi shqiptarëve 300 mijë vende pune.

Premtoi se do të garantonte shërbimin shëndetësor falas për çdo shqiptar dhe se, asnjë qytetar shqiptar nuk do të paguajë më sigurime shëndetësore dhe se do të marrë shërbime shëndetësore falas, dhe se betohej poshtë e përpjetë se në spitalet publike do të gjenden të gjitha ilacet, që pacientët të mos shkojnë ti blejnë më në farmacitë private.

Ishte po Rama qe ju premtoi shqiptarëve heqjen e TVSH prej 20% per bukën e gojës, dhe ushqimet bazë, per te gjitha produktet bazë të shportës, për të cilat shqiptarët shpenzojnë shumicën e rrogës së tyre.

Premtoi me dhjetra herë para shqiptarëve se do të ulte në 6% TVSH për energjinë elektrike, dhe se për familjet e varfëra do jepte energji elektrike me tarife te reduktuar.

Rama u premtoi pensionistëve shqiptarë se do t’ju rriste çdo vit pensionin.

Rama premtoi se 97% e shqiptarëve do të paguanin taksa më të ulta.

Rama premtoi se do hiqte taksën biznesit të vogël.

Premtoi politika tatimore që do krijonin lehtësira të menjëhershme të barrës ekonomike të familjeve me të ardhura të ulta dhe të mesme.

Rama premtoi se do të financonte arsimimin e fëmijëve shqiptarë, jo më pak se 5% të GPD.

Rama premtoi se do të bënte rimbursim automatik të TVSH, dhe se, do përjashtoheshin nga tatim-fitimi për tre vitet e para të aktivitetit, të gjithë sipërmarrësit që zbatonin me korrektësi lejet koncensionare.

Rama ju premtoi fermerëve për rritjen dhe barazimin e pensioneve të fshatit me ato të qytetit, si dhe u zotua solemnisht per krijimin e 150 mijë vendeve të punës në fshat dhe pese-fishimin e fondeve për bujqësinë

Rama u premtoj fermerve heqjen e akcizës, si dhe taksën e qarkullimit për naftën,dhe uljen e çmimit të naftës me 35% apo 50-55 lekë. Premtimi me spektakolar i Rmes ishte dhe heqja e TVSH-se për plehrat kimike, farërat, fidanët dhe materialin gjenetik që përdoret në blegtori, heqjen e TVSH për vaksinat, ilaçet si dhe çdo lëndë të parë që përdoret në bujqësi dhe blegtori, ku blegtorëve shqiptarë ju premtoi politika mbështetëse të shkallëzuara për çdo krerë të mbarshtuar si dhe prodhimin foragjer.

Po keshtu ndodhi dhe me peshkataret ku ju premtoi, heqjen e akcizës dhe taksën e qarkullimit për peshkim.

Pa harruar ketu dhe të rinjte shqiptarë duke ju premtuar punësim dhe sipërmarrje rinore me mbështjen nga qeveria e tij, madje dhe ligje të veçanta për të drejtat rinore, ku ju deklaroi studentëve shqiptarë se do të konceptojmë një sistem të jetës universitare, si në perëndim dhe do ta jetësojmë hap pas hapi, sipas fazave të një plani konkret.

Gjithashtu Rama vite më parë premtoi se paga e një mësuesi do të taksohet 4.5%. Ai premtoi se në emër të shtetit ligjor deklaroi se kush fitonte gjyqin si i pushuar nga puna padrejtesisht do të kthehej në punë.

Rama ju premtoi se shtepit do te legalizoheshin falas.

Premtoi investime nga investitorët e huaj dhe se ata do gjenin këtu lirinë e konkurrencës dhe të gjitha kushtet.

NE E DIME QE KA SHUME PREMTIME TE TJERAPOR CFARE PREMTOI RAMA DHE NUK E REALIZOI:

Te gjitha keto i realizoi sipas axhendes se Sorosit duke j’ua nxire jeten shqiptareve te cilet po ikin nga syte kembet neper bote si hallexhinje te rraskapitur dhe te katandisur pa prona dhe pa atdhe.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia
“Nuk bëhesh gazetar për te qene i njohur, por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!