fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/ Davos: Anëtari i Shoqërisë Fabaian Tony Blair kërkon që t’u bëhet presion Qeverive për të krijuar një “Infrastrukturë Dixhitale” për të gjurmuar se kush është vaksinuar dhe kush nuk është vaksinuar …

Read Time:1 Minute, 51 Second

Ish-kryeministri britanik Tony Blair i ka bërë thirrje organizatave të tilla si Forumi Ekonomik Botëror (WEF) që t’u bëjnë presion qeverive për të krijuar një “Infrastrukturë Dixhitale” për të gjurmuar se kush është vaksinuar dhe kush nuk është vaksinuar.

Blair, një anëtar socialist i Shoqërisë Fabian dhe Kontribues i Axhendës së WEF bëri thirrje për një bazë të dhënash vaksinimi dixhitale të kontrolluar nga qeveria në takimin vjetor të WEF në Zvicër. Ish-kryeministri theksoi rëndësinë e “teknologjisë dhe infrastrukturës dixhitale” për të monitoruar statusin e personave të vaksinuar dhe të pavaksinuar.

Vaksinat janë në tubacion

“Ju nevojiten të dhënat,” tha Blair. “Duhet të dini se kush është vaksinuar dhe kush nuk është vaksinuar.” Ai gjithashtu zbuloi se disa vaksina jane ende në tubacion dhe përbëhen nga injeksione të shumta. “Kështu që ju nevojitet një infrastrukturë e duhur dixhitale ku shumë vende nuk e kanë atë.

Në fakt, shumica e vendeve nuk e kanë këtë.”

Avokati i ID-së dixhitale

Instituti i ish-liderit britanik, Instituti Tony Blair për Ndryshimet Globale, ka luftuar për ID Dixhitale për vite me rradhë. “Përdorimi i një Leje Covidi mund të shërbejë për dy qëllime – stimulimin e vaksinimit dhe reduktimin e transmetimit,” thotë organizata e z. Blair.

Vetë Blair ka mbrojtur pasaportat e detyrueshme të vaksinës dhe ndëshkimin e të pavaksinuarve.

Në janar 2021, Blair pohoi se Britania duhet të marrë drejtimin për kryesimin e një sistemi global të pasaportave të vaksinave. “Do të jetë një botë krejt e re”, deklaroi Blair, duke shtuar, “sa më shpejt ta kuptojmë këtë dhe të fillojmë të vendosim vendimet [të nevojshme për një] ndikim të thellë gjatë viteve të ardhshme, aq më mirë”.

Blair rrallëherë ka humbur një mundësi për të sugjeruar se zgjidhja për atë që njerëzit kanë më shumë frikë në çdo moment të caktuar është më shumë pushtet shtetëror. Si kryeministër, socialist Blair madje nisi dhe një skemë të detyrueshme të kartave të identitetit, por qeveria e koalicionit e hoqi atë.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia
“Nuk bëhesh gazetar për qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!