fbpx
Lajmet me te Klikuara

Meta-Facebook heq regjimentin Nazist Azov të Ukrainës nga lista e Organizatave të rrezikshme (Video) …

Read Time:3 Minute, 6 Second

Facebook njoftoi se po hiqte Batalionin Nazist Azov nga lista e organizatave të rrezikshme.

Me sa duket, të jesh një nazist i dhunshëm është një gjë e mirë tani?

Kompania mëmë në Facebook, Meta, ka hequr Regjimentin Azov, si një njësi e diskutueshme brenda Gardës Kombëtare të Ukrainës me prirje të dyshuara politike të së djathtës ekstreme, si dhe nga lista e saj e individëve dhe organizatave të rrezikshme. Lëvizja, e raportuar për herë të parë nga The Kyiv Independent, do të thotë se anëtarët e njësisë tani mund të krijojnë llogari në Facebook dhe Instagram dhe të postojnë pa e shënuar automatikisht dhe pa e hequr Meta përmbajtjen e tyre. Për më tepër, përdoruesit e palidhur mund të lavdërojnë Regjimentin Azov, me kusht që ata të respektojnë Standardet e Komunitetit të kompanisë.

“Lufta në Ukrainë ka nënkuptuar ndryshimin e rrethanave në shumë fusha dhe është bërë e qartë se Regjimenti i Azov nuk i plotëson kriteret tona strikte për përcaktimin e një organizate të rrezikshme”, tha një zëdhënës i kompanisë për The Kyiv Independent.

Meta nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës për koment të Engadget.

Duke ndarë më shumë informacion mbi ndryshimin e politikës, Meta tha për The Washington Post se kohët e fundit filloi ta shikonte Regjimentin Azov si një entitet të veçantë nga grupet e tjera të lidhura me Lëvizjen nacionaliste të ekstremit të djathtë Azov.

Në mënyrë të veçantë, kompania vuri në dukje partinë politike të Korporatës Kombëtare të Ukrainës dhe themeluesin Andriy Biletsky, duke theksuar se ata janë ende në listën e saj të individëve dhe organizatave të rrezikshme.

“Gjuha e urrejtjes, simbolet e urrejtjes, thirrjet për dhunë dhe çdo përmbajtje tjetër që shkel standardet tona të komunitetit janë ende të ndaluara dhe ne do ta heqim këtë përmbajtje nëse e gjejmë”, tha Meta.

Zyrtari ukrainas Mykhailo Fedorov përgëzoi lajmin.

Batalioni Azov, është një grup neo-nazist i lidhur me mizoritë e dhunshme kundër emigrantëve, ciganëve dhe transvestitëve në Ukrainë.

Administrata Obama/Biden janë miq te grupit neo-nazist Brigada Azov. Ata i njohën në Ambasadën Amerikane në Ukrainë në vitin 2014.

Ky grup neo-nazist është i lidhur me një ish-lider të Ukrainës, Petro Poroshenko. Ata janë mbledhur në rrugët e Kievit dhe kanë ngritur flamujt e tyre nazist. Një anëtar i frikshëm i dhunshëm është Maxim Yarosh.

Yarosh ishte në të njëjtin fluturim me Poroshenko nga Amerika e Jugut në Evropë. Yarosh merr goditjet e tij nga sulmet e emigrantëve, ciganëve dhe transvestitëve në Ukrainë. Ai e ka filmuar veten gjatë sulmeve të tij dhe krenohet me rrahjen e këtyre të pafajshmëve.

Këtë mbështet Biden në Ukrainë.

(PARALAJMËRIM PËR DHUNË)

Më poshtë është video që tregon Maxim Yarosh duke sulmuar një grua në Ukrainë duke filluar nga minuti 2:40.

Neo-nazistët ukrainas u identifikuan gjithashtu në Kapitolin e SHBA më 6 janar. Këta individë nuk janë diskutuar apo thirrur kurrë nga hetimi i korruptuar i 6 janarit.

Ata duhet të jenë në krye të listës.

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive?
Na ndiqni Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia
“Nuk bëhesh gazetar për qene, i njohur por për të qene i dobishëm”

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!