fbpx
Lajmet me te Klikuara

Nënkryetari i Parlamentit Gjerman bën thirrje për hetime për vdekjet dhe dëmtimet e ‘vaksinave’ Covid (Video) …

Read Time:2 Minute, 37 Second

Një kryepatolog dhe ekipi i tij zbuluan se në 30 për qind të njerëzve që ekzaminuan, të cilët vdiqën menjëherë pas vaksinimit kundër Covid, vaksinimi ishte shkaku i vdekjes.

Nënkryetari i Bundestagut [parlamenti federal gjerman], Wolfgang Kubicki, po bën thirrje për një autopsi për ata që vdiqën menjëherë pas marrjes së vaksinës kundër Covid. Kubicki mendon se është thelbësore që çdo vdekje e pashpjegueshme që ndodh brenda 14 ditëve pas një vaksinimi kundër Covid të regjistrohet automatikisht si një rast i dyshuar në Institutin Paul Ehrlich (PEI). Politikani i Partisë Demokratike të Lirë (FDP) thotë se hetimi i një “lidhjeje midis vaksinimit, miokarditit dhe vdekjes është imperativ”.

Duke vepruar kështu, Kubicki iu referua një studimi të publikuar së fundmi nga Peter Schirmacher, kryepatologu në Klinikën Universitare të Heidelberg. Schirmacher dhe ekipi i tij zbuluan se në 30 për qind të njerëzve që ekzaminuan, të cilët vdiqën menjëherë pas vaksinimit kundër Covid, ai vaksinim ishte shkaku i vdekjes.

“Po flasim për një numër përkatës që e bën të nevojshme qasjen sistematike të këtij problemi”, tha Kubicki. Sipas politikanit të FDP-së, autoritetet shëndetësore duhet të kryejnë “rregullisht” autopsitë e të gjithë njerëzve që kanë vdekur brenda dy javësh nga vaksinimi: “Kjo gjithashtu ka kuptim sepse miratimi i kushtëzuar i këtyre vaksinave u bë nën presion të madh kohe”.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Tino Sorge (CDU), zëdhënësi i politikave shëndetësore për fraksionin e Unionit në Bundestag, beson se “Dy vjet pas vaksinimit të parë kundër Covid, është koha për një qasje më të hapur ndaj efekteve anësore të vaksinimit dhe dëmtimit të vaksinimit”. Studimi i Schirmacher është gjithashtu shqetësues, shpjegon Sorge, “sepse tregon se sa pak dimë për rreziqet e vaksinave edhe pas dy vjetësh”.

Sipas politikanit të Unionit Kristian Demokrat të Gjermanisë (CDU), kërkimi dhe mbledhja e të dhënave tani duhet të shtyhet përpara me shpejtësi të plotë: ka ende mungesë të të dhënave të besueshme dhe kuptimplote. Gjetjet janë të një rëndësie të madhe për vlerësimin përfitim-risk. Për këtë qëllim, PEI duhet të forcohet, të dhënat të përdoren më mirë dhe procedurat e raportimit të thjeshtohen në mënyrë të konsiderueshme.

Agjencia e re gjermane, WELT, publikoi të hënën një intervistë me të patologun Schirmacher. Ai bëri thirrje që të kryhen më shumë kërkime mbi temën e dëmtimit të vaksinave. “Ka pyetje të rëndësishme pa përgjigje që duhet të sqarohen ose përmes regjistrimit gjithëpërfshirës të të gjitha efekteve të padëshiruara ose si pjesë e hulumtimit të mëtejshëm në kuptimin e përmirësimit të vaksinimit, indikacionit të vaksinimit dhe mbrojtjes civile,” thotë Schirmacher: “A ka ndonjë faktor gjenetik apo të caktuar. Sëmundjet e mëparshme – për shembull sëmundjet autoimune – që predispozojnë për pasoja të rënda vaksinimi? Pasojat e vaksinimit varen nga vaksina – por cilat karakteristika dhe përbërës të vaksinës e përcaktojnë këtë? A luajnë ndonjë rol disa lloje aplikacionesh?”

Agjencia gjermane e lajmeve BILD diskutoi kërkesat e fundit të politikanëve për hetime mbi vaksinat Covid dhe dëmin që mund të shkaktojnë ato.

Shikoni videon e përkthyer ekskluzivisht nga RAIR Foundation USA:

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!