fbpx
Lajmet me te Klikuara

Letër urgjente e Onkologut: Kanceret e qëndrueshme dhe sëmundjet e tjera po përparojnë me shpejtësi tek njerëzit e vaksinuar …

Read Time:2 Minute, 38 Second

Në një letër urgjente drejtuar kryeredaktorit të revistës mjekësore The BMJ, Dr. Angus Dalgleish, Profesor i Onkologjisë në Universitetin e St.

Specialisti i kancerit prej më shumë se 30 vitesh shkruan se lidhja midis vaksinës Covid dhe “mpiksjes së gjakut, miokarditit, sulmeve në zemër dhe goditjeve në tru është tashmë mirë e pranuar, siç është lidhja me mielitin dhe neuropatinë”. Ai shton se këto efekte anësore i kishte parashikuar tashmë në qershor 2020.

“Sëmundjet përparojnë me shpejtësi”

Tani ka një arsye tjetër për të ndaluar të gjitha programet e vaksinimit, thotë profesor Dalgleish. Si një onkolog praktikues, ai sheh njerëzit me sëmundje të qëndrueshme që përparojnë me shpejtësi pasi detyrohen të kenë një përforcues, të cilin shumë e marrin në mënyrë që të mund të udhëtojnë ose të punojnë.

Pacientët që ai sheh me një sëmundje të qëndrueshme përkeqësohen me shpejtësi pasi marrin një përforcues. Dr. Dalgleish shpjegon,

Edhe brenda kontakteve të mia personale po shoh sëmundje me bazë qelizat B pas përforcuesve. Ata përshkruajnë të qenit dukshëm jo mirë disa ditë deri në javë pas përforcuesit – njëri me leuçemi, dy kolegë të punës limfoma Non-Hodgkin dhe një mik i vjetër që është ndjerë sikur ka pasur një kohë të gjatë Covid që nga marrja e ilaçit përforcues dhe i cili, pasi mori një kockë të rëndë. dhimbje, është diagnostikuar se ka metastaza të shumta nga një çrregullim i rrallë i qelizave B.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Nuk është rastësisht

Kjo nuk është rastësi, thekson onkologia, e cila theksoi se i njëjti model po ndodh edhe në Gjermani, Australi dhe SHBA.

Profesori i onkologjisë beson se duhet të bëhet menjëherë një debat publik për shpërthimin e sëmundjeve pas përforcuesve:

Raportet e shtypjes së imunitetit të lindur pas mRNA për disa javë do të përshtateshin, pasi të gjithë këta pacientë deri më sot kanë melanoma ose kancere të bazuara në qelizat B, të cilat janë shumë të ndjeshme ndaj kontrollit imunitar – dhe kjo është përpara raporteve të shtypjes së gjeneve supresore nga mRNA në laborator. eksperimente.

“Kanceret duke u nisur si zjarri i egër”

Dr. Ryan Cole paralajmëroi më parë se vaksinat Covid janë joefektive dhe përgjegjëse për rritjen e rasteve të kancerit. Të dhënat nga pacientët e tij të vaksinuar dhe të dhënat e dërguara nga onkologët tregojnë se vaksinat prishin sistemin imunitar.

Mjekët raportuan se ata “po shohin kanceret më të çuditshëm dhe kanceret që ne kemi qenë në gjendje t’i kontrollojmë dhe t’i trajtojmë, duke u nisur si zjarri – duke shkuar në fazën 2, fazën 3, fazën 4, pikërisht ashtu.”

“Kjo është për shkak të mosrregullimit të imunitetit që shkaktojnë këto injeksione,” theksoi Dr. Cole. Një sistem imunitar që komprometohet nuk mund të mbajë nën kontroll rritjen e kancerit.

Verën e kaluar, Dr. Dalgleish dhe kolegu i tij, shkencëtari norvegjez Dr. Birger Sørensen publikuan një studim bombë që pretendonte se vërtetonte se shkencëtarët kinezë krijuan “Covid-19” në një laborator dhe më pas u përpoqën të ndryshonin versionet e virusit për ta bërë atë të duket si ajo evoluoi natyrshëm nga lakuriqët e natës.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!