fbpx
Lajmet me te Klikuara

Emaili i ri Fauci tregon se ai e dinte që maskat ishin “të paefektshme” – Amerikanët kanë qenë të ekspozuar ndaj SARS-CoV-2 – si me maskë,si pa maskë …

Read Time:2 Minute, 36 Second

Gjatë depozitimit shtatë-orësh të Dr. Anthony Fauci për një padi, u zbuluan prova të tjera që treguan se Fauci e dinte se maskat ishin “të paefektshme” për ndalimin e Covid-19, por ai megjithatë mbështeti mandatet e maskave gjithsesi.

Të Premten, Prokurori i Përgjithshëm i Misurit, Eric Schmitt, postoi në Twitter zbulimin në lidhje me dokumentin kryesor të vendit për Covid:

“Një tjetër gjë nga depo Fauci: Në shkurt ’20 ai i dërgoi email një shoqeje duke këshilluar se maskat e saj ishin joefektive. Konfirmohet sërish më 31 Mars. Më 3 Prill ai është i bindur se duhet të vishen maska ​​edhe pse ai nuk mund të citonte një studim të vetëm për ta vërtetuar këtë. Mandatet pasuan – Jetë të shkatërruara.

“Tirania COVID ka lindur,” shtoi Schmitt.

Kështu, Fauci pranoi privatisht se maskat nuk bëjnë praktikisht asgjë për të ndaluar Covid-19, siç u demonstrua më pas nga normat e larta të rasteve në kombet me respektim të lartë të maskave anembanë globit. Të dhënat e seroprevalencës tregojnë se pothuajse çdo amerikan në Shtetet e Bashkuara ka qenë i ekspozuar ndaj SARS-CoV-2 – maskë ose pa maskë.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Ky nuk është emaili i parë që tregon se Fauci e dinte se ajo që po i thoshte publikut amerikan për maskat ishte mashtruese në rastin më të mirë.

Një përmbledhje e shkurtër e “kontekstit” të emailit që kërkon Fauci është paraqitur në një artikull të 1 qershorit 2021 në National Pulse. Email-i tregon se përgjigja e Dr. Fauci ndaj një punonjësi të Obamës për mbajtjen e maskave ndryshon nga ajo që ai i tha publikut. Teksti nga emaili i Fauci mund të lexohet më poshtë:

Maskat janë me të vërtetë për njerëzit e infektuar për t’i parandaluar ata nga përhapja e infeksionit te njerëzit që nuk janë të infektuar në vend që të mbrojnë njerëzit e pa infektuar nga marrja e infeksionit. Maska tipike që blini në farmaci nuk është vërtet efektive në mbajtjen e virusit, i cili është mjaft i vogël për të kaluar përmes materialit. Megjithatë, mund të ofrojë një përfitim të vogël në mbajtjen e pikave bruto nëse dikush kollitet ose teshtin mbi ju. Unë nuk ju rekomandoj që të mbani maskë, veçanërisht pasi po shkoni në një vend me rrezik shumë të ulët. Instinktet tuaja janë të sakta, paratë shpenzohen më së miri për kundërmasa mjekësore si diagnostifikimi dhe vaksinat.

Fauci më vonë vërejti në lidhje me emailin e maskës: “Është një çështje e ndërlikuar.”

Nuk është vërtet e komplikuar: Maskat nuk funksionojnë dhe u bënë dëme të pallogaritshme miliona nxënësve gjatë gjithë pandemisë Covid. Nëse ka ndonjë drejtësi në këtë botë, Dr. Fauci do të përballet me përgjegjësinë për veprimet e tij mashtruese dhe shkatërruese.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!