fbpx
Lajmet me te Klikuara

Brukseli i kolonizuar: Emigrantët marokenë festojnë duke krijuar trazira për fitoren e ekipit të tyre të Kupës së Botës ndaj Belgjikës (Video) …

Read Time:3 Minute, 30 Second

Një e treta e popullsisë së vendit është me origjinë të huaj; në Bruksel, belgët janë pakicë.

Maroku hodhi një pikëllim gjigant në grupin F të Kupës së Botës të dielën me një fitore të përmbysur ndaj Belgjikës, 2-0. Emigrantët marokenë që kishin kolonizuar Belgjikën festuan suksesin e ekipit të tyre duke bërë trazira të dhunshme.

Emigrantët sulmuan policinë dhe hodhën shishe të plota me pije alkoolike dhe fishekzjarre mbi njerëzit; të tjerët prishën mobiljet e rrugës dhe vunë zjarr. Makinat u përmbysën dhe u dogjën, së bashku me disa skuterë që u ndezën nga flakët dhe u përdorën për të hedhur në makina.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Makinat plot me ekuipazhe mediatike u goditën gjithashtu me objekte, dyqanet u plaçkitën dhe pemët e Krishtlindjeve u dogjën. Qindra policë u detyruan të ndërhynin. Ajri ishte plot me gaz lotsjellës dhe banorët e tmerruar po përpiqeshin të gjenin strehë.

Belgjika hyri në turneun nr. 2 në renditjen e fundit të futbollit të FIFA-s për meshkuj përpara Kupës së Botës dhe u fut në garë për të kaluar në fazën e eliminimit dhe ndër favoritët për të fituar të gjitha. Por gjithçka ndryshoi në minutën e 73-të.

Abdelhamid Sabiri shënoi një nga golat më të mirë të turneut, duke u lidhur me një goditje dënimi për t’i dhënë Marokut një epërsi 1-0 në pjesën e dytë përpara se të asistonte në golin e dytë të ndeshjes. Zakaria Aboukhlal do t’i jepte Marokut një epërsi bindëse në minutën e dytë të pushimeve dhe mbylli derën me portën e tij.

Ishte fitorja e parë e Marokut në një Kupë Botërore që kur mposhtën Skocinë në vitin 1998. Ata u larguan nga turneu 2018 me një pikë të vetme.

Zëvendësimi i popullsisë në Belgjikë
Gjatë dekadës së fundit, Belgjika ka ndryshuar në mënyrë dramatike. Pa asnjë debat publik, ai është bërë një shtet masiv migrimi. Politikat e migracionit për kufijtë e hapur të qeverisë së tyre të majtë vazhdojnë të kenë efekte katastrofike në sigurinë dhe demografinë e vendit.

Sipas Statbel, zyrës statistikore të vendit, një e treta e popullsisë së Belgjikës është me origjinë të huaj. Numri më i madh i tyre janë me origjinë marokene. Në Bruksel, belgët vendas ose vendas janë tashmë në pakicë. Në terma “politikisht korrekte”, quhet “diversitet”, por termi më i saktë është “kolonizim”. Në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, gati 80% e popullsisë është me origjinë të huaj.

Belgjika është shndërruar në një terren për rritjen e terroristëve; vendi ka përqindjen më të lartë për frymë të luftëtarëve të huaj nga çdo vend i Evropës Perëndimore. Mediat e majta madje e kanë përshkruar vendin e vogël si “vatra e terrorit të Evropës”.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!