VIDEO/ Vdes papritur Virologia kryesore dhe Anëtare e panelit të FDA që votoi për miratimin urgjentë të vaksinës Covid …

0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

Dr. Almyra Oveta Fuller ishte një avokate kryesore e “vaksinës” Covid për përdorim pediatrik dhe punoi pa u lodhur për të luftuar “ngurrimin e vaksinës”.

Virologu kryesor dhe anëtari i panelit këshillues të Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA), Dr. Almyra Oveta Fuller, e cila mbështeti autorizimin e përdorimit emergjent për vaksinën Covid, vdiq papritur javën e kaluar.

Dr. Fuller, një profesor i Universitetit të Miçiganit, vdiq të premten në moshën 67-vjeçare. Sipas raportimeve, ajo ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të shkurtër.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Fuller ishte një nga anëtaret e komitetit të FDA që dha dritën jeshile për përdorimin e vaksinave kundër koronës në Shtetet e Bashkuara. Për më tepër, ajo ishte një avokate kryesore e “vaksinës” Pfizer Covid për përdorim pediatrik. Kur Fuller u pyet nga Michigan Daily pse votoi për ta rekomanduar atë për fëmijët, ajo shpjegoi:

“Bazuar në të dhënat që u prezantuan për provat klinike me 5 deri në 11 vjeç, si dhe efektet e përhapjes së vaksinës Pfizer gjatë 10 muajve të fundit në miliona njerëz, përfitimet duket se janë shumë më të mëdha se rreziku. . Kështu që votova po, për ta bërë atë të disponueshme si diçka që mund ta bëjnë prindërit që zgjedhin të vaksinojnë fëmijët e tyre. Mendimi im nuk ishte aq për ta bërë atë të detyrueshëm, por për ta bërë atë të aksesueshëm.”

Dr. Fuller gjithashtu favorizoi përfshirjen e vaksinimeve kundër Covid në listën e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) të imunizimeve të detyrueshme për hyrjen në shkollë:

Jo vetëm që Dr. Fuller mbrojti përdorimin e vaksinës tek fëmijët, por ajo synoi “ngurrimin e vaksinës” në komunitetet pakicë, për të cilat ajo u ankua se kishte një shkallë të ulët pjesëmarrjeje.

Postimet e doktoreshës në faqen e saj të mediave sociale tregojnë se ajo ishte një mbështetëse e vendosur e vaksinave. Për shembull, ajo këshilloi gratë shtatzëna të merrnin vaksinën kundër Covid:

Në mars 2021, ajo deklaroi në mënyrë të rreme se të tre vaksinat eksperimentale Covid janë ‘efektive’:

Sipas Dr. Fuller, vaksinimi është një mjet kryesor në “paketën e mjeteve për të shtypur” Covid-in:

Në një tjetër postim në Twitter, ajo pretendoi se vaksina Covid nuk është terapi gjenetike:

Virologia shkroi se ajo bëri një kërcim fitoreje pasi FDA miratoi injektimin përforcues:

Virologia shkroi se ajo bëri një kërcim fitoreje pasi FDA miratoi injektimin përforcues:

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *